GeriFutbol Milli sözleşme restleşmesi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  2
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Milli sözleşme restleşmesi

Milli sözleşme restleşmesi

Fatih Terim’in sadece dört maçlığına Milli Takım’ın başına geçmesine izin veren Galatasaray, tecrübeli çalıştırıcı ile TFF arasında imzalanan anlaşmayı isteyince kriz çıktı.

DÜNYA Kupası elemelerinde oynanacak son dört karşılaşma için milli takımın başına getirilen Fatih Terim’in imzaladığı sözleşme TFF ile Galatasaray arasına kara kedi girmesine neden oldu. Yaklaşık üç hafta önce federasyondan başarılı hoca ile imzalanan sözleşmesini talep eden G.Saray’a, önceki gün Türkiye Futbol Federasyonu Başkan Vekili Ufuk Özerten’in medya aracılığı ile verdiği “Her isteyenin istediği verilmez. Galatasaray’a sözleşmeyi göndermedik” cevabı sarı kırmızılı yönetimi kızdırdı. G.Saray Basın Sözcüsü Şükrü Ergün’e, Ufuk Özerten’in yaptığı açıklamayı hatırlattık ve gergin bir bekleyiş olup olmadığını sorduk.

O BİZİM EN ÖENMLİ PROFESYONELİMİZ
ERGÜN “Biz, G.Saray olarak Türk futbolunun geleceği adına Federasyonun talebi üzerine 4 maçlık bir jest yaptık. Ancak anlaşılan o ki Ufuk Özerten, bu jestimizi anlamamış. Ve talihsiz bir açıklama yapmış. Bu anlaşmayı tamamlayan 3 taraf var. Federasyon, Terim ve Galatasaray. Ünal Aysal’ın onayından sonra bu görüşme gerçekleşti. G.Saray’ın TFF’den bu sözleşmeyi talep etme hakkı var. Ayrıca G.Saray, SPK’ya sorumlu bir şirket. Fatih Terim’de G.Saray’ın en önemli profesyoneli. Bu konuda SPK’ya da bir bildirim de bulunmamız gerekiyor. Onlar bu konuyu herhalde sadece sosyal olarak algılıyor” diye konuştu.

ARADA DUYGYUSAL BAĞLAR VAR
FATİH Terim ile 2 yıl daha devam etme kararı alan ancak bir taraftan da TFF’den uzun süreli kontrat imzalayacağı açıklamaları yapılan İmparator hakkında ise Şükrü Ergün, “Fatih Terim buna kendisi karar verecek. Biz yönetim olarak tavrımızı ve hoca ile devam etmek istediğimizi belirttik. Fatih Hoca Galatasaray’ın bir parçasıdır. Terim ile Galatasaray arasındaki ilişkiyi imza belirlemez. Eğer söz konusu Fatih Terim ile G.Saray ise İmzalar, Fatih Terim’in Galatasaray’da futbolun başında olmasına sadece profesyonel gözle baktığını zannetmiyorum. Çok duygusal bağlar var, Galatasaraylılık var.” dedi.


Mukaveleler kişisel olaylardır

Futbol Federasyonu Başkan Vekili Ufuk Özerten, Fatih Terim ile TFF arasındaki mukavelenin Galatasaray’a gönderilmediğini söyledi.

TÜRKİYE Futbol Federasyonu Başkan Vekili Ufuk Özerten, Fatih Terim’in Milli Takım’la yaptığı sözleşme konusunda ilginç açıklamalar yaptı. Beyaz TV’ye konuşan Özerten “Mukaveleler kişisel olaylardır, kişilerin arasındadır. Galatasaray ile mukavele konusunda hiçbir problemimiz yok. Galatasaray ve Fatih Hoca ile konuşuldu ve rızası alınarak bu iş yapıldı. Onlar mukaveleyi istedi biz vermedik. Her isteyenin istediği verilmez ki. Her şeyin gizliliği vardır” dedi. Ufuk Özerten Terim’in sözleşmeyi uzatma istemesi halinde bunu onaylayacaklarını da “Biz veren tarafız zorla alan değiliz” diyerek gösterdi.Yorumları Göster
Yorumları Gizle