ANKARA HABERLERİ

Milli Savunma Bakanı Işık: YPG unsurlarına, terör örgütüne ağır silahlar verilmesi başlı başına bir krizdir (1) 

DHA
10.05.2017 - 16:38Son Güncelleme : 10.05.2017 - 16:39

YEREL HABERLER ANKARA

DHA

Hakime TORUN / ANKARA (DHA) - ABD'nin YPG'ye silah kararına ilişkin Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, "Yılanla çuvala girmektir. Yılanla girilen çuvaldan nasıl çıkarılacağını bilirsiniz. PYD'ye ağır silah, YPG unsurlarına, terör örgütüne ağır silahlar verilmesi başlı başına bir krizdir. Bunun ne bölgeye ne de ABD'ye bir faydası olmaz. Aksine bunun olumsuz sonuçları sadece Türkiye'yi, bölgeyi değil başta ABD olmak üzere bütün dünyayı etkiler. ABD'ye net bir teklifimiz oldu. Derinlemesine değerlendirilmesini beklerdik hala da bekliyoruz" dedi. 

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık NTV canlı yayınında gündeme ilişkin soruları yanıtladı. ABD'nin YPG'ye silah kararına ilişkin  Fikri Işık şu ifadeleri kullandı: "Yılanla çuvala girmektir. Yılanla girilen çuvaldan nasıl çıkarılacağını bilirsiniz. Gördüğümüz kadarıyla özelikle Amerikan silahlı kuvvetlerindeki hakim görüşü Amerikan yönetimi de kabul etmişe benziyor. Bu noktada dün telefonda kesinlikle bunun yanlış olacağını bölgeyi daha büyük sıkıntıya götüreceğini ifade ettik. Bizim için önemli olan bölgede bir terör örgütünün böyle bir operasyonda yer alıp kendi meşruiyet alnını oluşturmaması. Bunun bölgede vahim sonuçlara yol açacağını biliyoruz. Konu ile ilgili değerlendirme yapmaya devam edeceğiz. Bunu ABD'li muhataplarımız ile NATO üyesi ülke olarak onlara da ifade ettik. çalışmalarımızı sürdüreceğiz. 

ABD'YE NET BİR TEKLİFİMİZ OLDU. DERİNLEMESİNE DEĞERLENDİRİLMESİNİ BEKLERDİK HALA DA BEKLİYORUZ
ABD'ye net bir teklifimiz oldu. Derinlemesine değerlendirilmesini beklerdik hala da bekliyoruz. Önümüzdeki hafta detaylı olarak iki lider arasında görüşülecek. Bölgenin güvenliğinin teminat altına alınacağı bir görüşme olması temennimiz. 

PYD'YE AĞIR SİLAH, YPG UNSURLARINA, TERÖR ÖRGÜTÜNE AĞIR SİLAHLAR VERİLMESİ BAŞLI BAŞINA BİR KRİZDİR. 
PYD'ye ağır silah, YPG unsurlarına, terör örgütüne ağır silahlar verilmesi başlı başına bir krizdir. Bunun ne bölgeye ne de ABD'ye bir faydası olmaz. Aksine bunun olumsuz sonuçları sadece Türkiye'yi, bölgeyi değil başta ABD olmak üzere bütün dünyayı etkiler. Terörle mücadelede ilkeli olmak, teröre bulaşan insanlarla iş tutmak terörle mücadelenin en temel zeminidir. Bugün işime geldim  kullanayım yarın bir başkasını kullanayım. O terör örgütü siz de saldırmaya başlarsa kime ne dert anlatacaksınız. Türkiye'nin tek başına oyunu değiştirme gücü yok. Kendi ulusla çıkarlarını koruma gücü var bunu her hâlükârda korumaya devam edecek." 
 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Milli Savunma Bakanı Işık: YPG unsurlarına, terör örgütüne ağır silahlar verilmesi başlı başına bir krizdir (1)  hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 10 Mayıs 2017 tarihinde saat 16 38’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Milli Savunma Bakanı Işık: YPG unsurlarına, terör örgütüne ağır silahlar verilmesi başlı başına bir krizdir (1)  haberi güncellenecektir.

  ANKARA YOL DURUMU
  Ankara1 DERECE
  Yol durumu »
  ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ
  02 Eylül 2017, Cumartesi
  • İmsak
   04:25
  • Guneş
   06:10
  • Öğle
   12:59
  • İkindi
   16:39
  • Akşam
   19:27
  • Yatsı
   20:58
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı