KIRIKKALE HABERLERİ

Milli Piyade Tüfeği üretimi

AA / Zekeriya Karadavut
07.01.2015 - 18:45Son Güncelleme :

- Türk Metal Sendikası Kırıkkale Şube Başkanı Öcal: "TSK’nın en büyük dayanaklarından biri olan MKEK’i itibarsızlaştırmak isteyenler, bu ülkenin elinden silahını alıp kendi rantları uğruna bu ülkeyi zayıflığa, acizliğe mahkum etmek isteyenler var"

AA / Zekeriya Karadavut

KIRIKKALE (AA) - Türk Metal Sendikası Kırıkkale Şube Başkanı Mürsel Öcal, Milli Piyade Tüfeği siparişlerinin bir kısmının özel sektörde üretilmesine ilişkin, "Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) en büyük dayanaklarından biri olan Makine Kimya Endüstrisi Kurumunu (MKEK) itibarsızlaştırmak isteyenler, bu ülkenin elinden silahını alıp kendi rantları uğruna bu ülkeyi zayıflığa, acizliğe mahkum etmek isteyenler var" dedi.

Türk Metal Sendikası Kırıkkale Şubesi tarafından Cumhuriyet Meydanı’nda yaklaşık bin 500 kişinin katılımıyla basın açıklaması yapıldı. Grup adına açıklama yapan Öcal, millet olarak kendileri için değerli olan 3 şeyden birisinin silah olduğunu söyledi.

"Bizim silahımız, savunmamız MKEK’tir" diyen Öcal, son günlerde Milli Piyade Tüfeği üzerinde kirli oyunların oynandığını savundu.

Öcal, bu oyunların Türkiye’nin en değerli ve stratejik kurumu olan MKEK üzerinde oynandığını öne sürerek, şöyle konuştu:

"TSK'nın en büyük dayanaklarından biri olan MKEK'i itibarsızlaştırmak isteyenler, bu ülkenin elinden silahını alıp kendi rantları uğruna bu ülkeyi zayıflığa, acizliğe mahkum etmek isteyenler var. Türk Metal Sendikası, MKEK işçileri ve Kırıkkale halkı olarak buna izin vermeyeceğiz. MKEK, Türk sanayisinin temel taşı, savunması ve milli güvenliğidir. Bu kurumun güçlenerek, gelişerek, büyüyerek varlığını sürdürmesi için çırpınırken birileri bu kurumun yoluna taş koymak istemektedir.”

Daha önce 200 Milli Piyade Tüfeğinin üretilip TSK'ya teslim edildiğini hatırlatan Öcal, MKEK’te yapılacak üretimin, ekonomik olarak daha az maliyetli olduğunu, üretimle kurumun stratejik varlığının korunacağını söyledi.

Öcal, buna benzer oyunların geçmişte de oynandığını öne sürerek, "Maliyetleri de ağır oldu. Fabrikalar kapandı, işçiler işinden oldu. Bölge halkı, savunma sanayi ve Türkiye kaybetti. Yeni bir kayba tahammülümüz yok. MKEK, bu ülke için değerlidir. Bu kurumun değeri bilinmelidir. Milli Piyade Tüfeği bizim eserimiz, silahımız, emeğimiz, alın terimizdir" diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Kırıkkale haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Kırıkkale haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Milli Piyade Tüfeği üretimi haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

KIRIKKALE NAMAZ VAKİTLERİ

10 Aralık 2017, Pazar
 • İmsak
  06:03
 • Guneş
  07:49
 • Öğle
  12:50
 • İkindi
  15:14
 • Akşam
  17:29
 • Yatsı
  19:04
Sayfa Başı