ANKARA HABERLERİ

Milli paraşütçüler Arnavutluk yolcusu

Sedat CENİKLİ
27.04.2017 - 14:56Son Güncelleme :

Uluslararası Hava Sporları Federasyonu (FAI) tarafından 5-15 Mayıs tarihleri arasında Arnavutluk’ta düzenlenecek Dünya Yamaç Paraşütü Hedef Şampiyonası’nda, Türkiye’yi temsil edecek olan Türkiye Yamaç Paraşütü Hedef Milli Takımı sporcuları Ankara’da bir araya geldi.

Sedat CENİKLİ

FAI’nin Türkiye temsilcisi Türk Hava Kurumu (THK) tarafından şampiyonaya gönderilecek olan milli sporcular ile THK Genel Başkanı Kürşat Atılgan bir basın açıklaması yaptı. THK’nın önemli faaliyetlerinden birinin de sportif havacılık faaliyetleri olduğunu belirten Atılgan, şunları söyledi:

“Son yıllarda kurumun bir takım mali problemleri nedeniyle sportif havacılık alanındaki faaliyetlerinde eksilme olmuştu. Özellikle planör, yamak paraşütü, paraşüt gibi alanları tekrar organize ettik. 26 ülke bu yarışmaya katılıyor. İnanıyorum ki arkadaşlarımız orada Türkiye’yi hakkıyla temsil edip, dereceyle gelecekler. Havacı bir nesil yetiştirmenin asli unsurlarından biri hava sporlarıdır. Bir kısmının meslek olması noktasında çalışmalar var. Meslek Edinme Genel Müdürlüğü ile koordineli olarak bazı spor branşlarımızın aynı zamanda meslek de olması için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.”

Milli paraşütçüler Arnavutluk yolcusu

BABA-OĞUL BİRLİKTE YARIŞACAKLAR

Milli Takım’daki 6 sporcu, hedeflerinin Türk bayrağını kürsüde dalgalandırmak olduğunu söyledi. Türkiye’nin başarısı için Arnavutluk’ta, 16 yaşındaki oğlu Kerem Dinçer ile birlikte ter dökecek olan İbrahim Dinçer, “Havacılıkta 30’uncu yılım. Uçuş eğitimlerim sırasında Kerem hep yanımda olduğundan bu sporda profesyonelleşti. Yamaç paraşütünde babasını geçti artık ama peşini bırakmıyorum. Takım arkadaşıyız. Ebeveynler, bunun güvenli bir spor olduğunu bilmeli ve çocuklarını havacılığa yönlendirmeli” dedi. Takımın kadın sporcusu Özlem Bağ ise, “Amacım, bu sporun sadece erkek sporu olmadığını; kadınların da aktif şekilde bu sporu yapıp, dereceler alabildiğini göstermek” ifadelerini kullandı.

VECİHİ HÜRKUŞ ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

Öte yandan 4. Vecihi Hürkuş Havacılık Ödülleri de sahiplerini buldu. THK Üniversitesi tarafından düzenlenen ödül törenninde; havacılık sektörünün başarılı kurum ve kuruluşlarına 16 dalda ödülleri takdim edildi. Törende konuşan THK Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Kürşat Atılgan, “Vecihi Hürkuş ömrü boyunca yılmak bilmeden çalışıp hayallerini gerçekleştirerek Türk havacılık tarihinde müstesna bir yer bıraktı” dedi. 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Milli paraşütçüler Arnavutluk yolcusu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Nisan 2017 tarihinde saat 14 56’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Milli paraşütçüler Arnavutluk yolcusu haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı