GeriFutbol Milli oyuncu 20 yaşında futbolu bıraktı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  30
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Milli oyuncu 20 yaşında futbolu bıraktı

Milli oyuncu 20 yaşında futbolu bıraktı
refid:19933843 ilişkili resim dosyası

2013 yılında 20 yaş altı Dünya Kupası'na ev sahipliği yapacak Türkiye'de dünyanın en yetenekli gençleri mücadele edecek. Kuşkusuz bu organizasyon ile Türkiye'de genç yeteneklerimiz adından söz ettirecek.

Tam gençlerimiz, Türk futbolunun geleceği derken, Altay'da top koşturan 59 kez milli formayı giymiş 20 yaşındaki stoper Oğulcan Gökçe futbolu bıraktığını açıkladı. Gökçe'nin futbolu bırakması, hikayesi ise birçok genç oyuncuya ve spor yöneticilerine ders olacak nitelikte.

Adı ve yeteneği İspanyol kulübü Mallorca'ya kadar giden genç stoper daha başarılarla dolu kariyerinin başında "Futboldaki yalanlara dayanamıyorum" diyerek futbolu bıraktığını açıkladı.

Türk futbolunda marka olmak istiyordu

Üstelik genç yetenek 2011 Mart ayında TFF'nin aylık dergisi Tam Saha'ya verdiği röportajda, Türk futbolunda marka olmak istediğini açıklamıştı. 
Peki geçen bir yılda değişen ne oldu da genç yetenek kariyerine son verecek kadar futboldan soğudu? Bu soruyu kendisine yönelttiğimiz genç oyuncu konuşmak istemediğini ve artık kararını verdiğini söyledi.

Daha 15 yaşındayken Altay’ın profesyonel sözleşme imzaladığı Oğulcan’ın adı bir dönem Fenerbahçe ile de anılıyordu. Galatasaray'ın genç stoperi Semih Kaya ile aynı takımda yetişen genç oyuncuyu 2 buçuk yıldır tanıyan ve ilgilenen Altay Kulübü'nün futbol direktörü Cenk Tekelioğlu'na Oğulcan'ın kararını sorduk.

/images/100/0x0/55ea32dff018fbb8f870e911
Oğulcan'ın sezon başında Altay'ın A takım kadrosunda yer aldığını söyleyen Tekelioğlu, oyuncunun hazırlık kampının ardından Altay Teknik Direktörü Mehmet Altıparmak'ın raporu doğrultusunda daha fazla forma şansı bulabilmesi için başka bir takıma kiralamak istediklerini belirtti.

Altay için genç oyuncuların çok önemli olduğunu ve Oğulcan gibi yeteneklere Türk futbolunun her zaman ihtiyacı olduğunu belirten Tekelioğlu gelişmeleri şöyle özetledi;
 
"Kiralık gittiği Tekirova Belediyesi'nde birkaç antrenmana çıktıktan sonra ayak uyduramayarak geri dönmek istedi. Ben de kendisine devre arası kampına kadar altyapıda antrenmanlarına devam etmesini söyledim. Hatta Aralık ayı başında takımın başına geçen Ekrem Al, gelir gelmez Oğulcan'ı sordu. Hocamız sorunca öğrendik ki Oğulcan 4 aydır antrenmanlara çıkmıyormuş. Kendisiyle konuştuğumda bana artık futboldan soğuduğunu ve bıraktığını söyledi. Ne kadar çabalasam da kendisini ikna edemedim."

"Başarılı olmak için istikrar şart"

Oğulcan'ın duygusal bir kişilik olduğunu ifade eden Tekelioğlu, "Sakatlıklar ve beraberinde gelen performans düşüklüğü onu çok etkiledi. Ama profesyonellik bunlarla da mücadele etmektir. Bu durumdan bütün genç oyuncuların ders çıkarması gerekiyor. Sakatlıklar form düşüklükleri olacaktır. Önemli olan devamlılıktır. Kararlı bir şekilde çalışmaktır" dedi.

Ağzına kilit vurdu

Ege Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu’nda öğrenim gören Oğulcan Gökçe, aldığı karar ve yaşadıkları hakkında konuşmak istemediğini, şu anda eğitimini tamamlamaktan başka bir şey düşünmediğini söyledi.

3 kez U15, 24 kez U16, 16 kez U17, 6 kez U18 ve 2 kez U19 Milli Takımlarında forma giyen genç futbolcu (A) Takım’a yükseldikten sonra teknik direktörler Fuat Yaman, Zafer Bilgetay, Ercan Ertemçöz ve Coşkun Demirbakan’la çalıştı. 

Futbolcuların vebası; Pubis

Genç stoper, geçtiğimizi sezon uzun bir süre futbolcuların verbası diye bilinen "pubis sakatlığı" ile boğuştu. Sakatlık nedeniyle bir süre formasından uzak kalan Gökçe, geçtiğimiz sezon Altay'ın Karşıyaka'yı 1-0 yendiği maçın son dakikalarında oyuna dahil olmuştu. Pubis başta futbolcular olmak üzere, sporcularda kasık bölgesinde görülen aşırı antrenman sonucu oluşan sakatlıklardan biridir.

www.twitter.com/hkoyuncuoglu

 

 

 

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle