« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Milli okçu Hancı'nın hedefi

İngiltere'nin başkenti Londra'da düzenlenen 2012 Paralimpik Oyunları'nda okçulukta bronz madalya kazanan milli okçu Doğan Hancı, hedefinin üniversitede öğrenim görmek olduğunu belirterek, “Açıktan okuduğum liseyi bitirdikten sonra üniversitede beden eğitimi bölümünde okumak istiyorum” dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Hancı, yaptığı açıklamada, küçük yaşlarda engelli kaldığı için okula gidemediğini söyledi. İlk ve ortaokulu dışarıdan bitirdiğini ifade eden Hancı, engelli olmasının eğitimini engellediğini belirtti.

Eğitimini tamamlamak için yoğun çaba sarf ettiğini anlatan Hancı, “İlk ve ortaokulu dışarıdan bitirdim. Hatta ortaokula yazılmaya gittiğimde okul müdürü beni okula almak istemedi. 'Uygun değil, merdivenleri inemezsin, çıkamazsın' dedi. Eğer uygun olsaydı okuyacaktım” diye konuştu.

Açık lisede öğrenimine devam ettiğini belirten Hancı, şunları kaydetti: “Yani toplasanız 6 gün okula gitmişimdir. Açık liseye devam ederken sürekli kamplar ve antrenmanlar oluyordu. Ben okula müracaat ediyorum, tam gideceğim tarihler kamp zamanına geliyordu ya da yurt dışındaki yarışmalara denk geliyordu. Okul süreci o yüzden uzadı. Yoksa şimdiye kadar çoktan okulu bitirmiştim. Açıktan okuduğum liseyi bitirdikten sonra üniversitede beden eğitimi bölümünde okumak istiyorum.”

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler