ESKİŞEHİR HABERLERİ

’’Milli Mücadelede Cumhuriyetin Tanığı Sivrihisar Tarihi Sergisi’’

IHA
28.10.2015 - 15:56Son Güncelleme :

AÇILIŞA ESKİŞEHİR VALİSİ GÜNGÖR AZİM TUNA KATILDI

IHA

Sivrihisarlı yazar Necmi Günay tarafından hazırlanan "Milli Mücadelede Cumhuriyetin Tanığı Sivrihisar Tarihi Sergisi" ilçede bulunan kilise binasında açıldı.
Katılımcılar tarafından beğenilen ve yoğun ilgi gören tarihi binadaki serginin açılış törenine; Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna, Sivrihisar Kaymakamı Erdinç Yılmaz, Sivrihisar Belediye Başkanı Hamid Yüzügüllü ve davetli topluluğu katıldı.
Sivrihisar Belediyesinin katkılarıyla gerçekleştirildiği belirtilen sergi açılışında konuşan yazar Günay, katılımcılara teşekkür etti. Necmi Günay, "Sivrihisar’ın milli mücadeleye katkılarını, fedakarlıklarını görsel sunumlarla ve fikirsel metinlerle destekleyerek, ziyaretçilerin görsel hafızalarına hitap etmek amacıyla bu sergiyi açtık" dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Eskişehir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Eskişehir ilinden ’’Milli Mücadelede Cumhuriyetin Tanığı Sivrihisar Tarihi Sergisi’’ hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Ekim 2015 tarihinde saat 15 56’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça ’’Milli Mücadelede Cumhuriyetin Tanığı Sivrihisar Tarihi Sergisi’’ haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı