Ege Haberleri

EGE

  Milli Merkez kurultay yapacak

  Elif DEMİRCİ / İZMİR, (DHA)
  19.06.2013 - 00:00 | Son Güncelleme: 18.06.2013 - 14:42

  MİLLİ Merkez Kurultayı, pazar günü İzmir'de yapılacak.

  Türk Parlamenterler Birliği İzmir Şube Başkanı Metin Öney, kurultayda “Bölünme anayasasına hayır diyeceğiz, Milli Merkez'de yurttaşları harekete geçirmek için biraraya geleceğiz” dedi. İşçi Partisi Genel Başkan Yardımcısı Tugay Şen, Milli Merkez'in “Atatürk'te birleştik” sloganının Gezi Parkı eylemleriyle halkın sloganı haline geldiğini anlatarak, “Sağ- sol demeden Atatürk'le birleşildi. 19 günlük direnişte bu bir kez daha görüldü. Bu mücadeleyle yıkılacak hükümetin yerine milli hükümet kurma, Atatürk cumhuriyetini yeniden kurma ümidiyle biraraya gelme misyonu üstlendik” dedi.

  Milli Merkez Platformu'nun pazar günü yapılacak kurultay öncesi Ahmet Piriştina Kent Arşivi Müzesi'nde düzenlediği basın toplantısına, Milli Merkez İzmir yürütme Kurulu Başkanı Erdoğan Özer, CHP eski İzmir Milletvekili Kemal Anadol, Türk Parlamenterler Birliği İzmir Şube Başkanı Metin Öney, İşçi Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir İl Başkanı Tugay Şen DYP Yüksek Haysiyet Divanı Üyesi Şükrü Paksoylu'nun katıldı.

  Milli Merkez İzmir yürütme Kurulu Başkanı Erdoğan Özer, basın açıklamasında şunları söyledi:

  “Büyük Ortadoğu Pprojesi'nde görev üstlenmiş olan AKP iktidarı, 2011 seçimlerinden hemen sonra yürürlükte bulunan Türkiye Cumhuriyeti anayasasını yürürlükten kaldırmayı amaçlamış, sil baştan bir anayasa yapmaya kalkışmıştır. AKP iktidarının rejim değişikliğini amaçladığını, karşı devrime hukuki meşruiyet aramakta olduğunu tespit eden cumhuriyet devrimcileri, 2011 yılı Ekim ayında TBMM eski Başkanı Hüsamettin Cindoruk başkanlığında Anayasa Mahkemesi eski Başkanı Yekta Güngör Özden İstanbul Üniversitesi eski Rektörü Kemal Alemdaroğlu ile biraraya gelerek cumhuriyet devrimini, ülkemizin toprak bütünlüğünü ve Türk milletini hedef aldığını, rejim değişikliğine gitmekte olduğunu ülke kamuoyuna duyurmak için Milli Anayasa Forumu'nu oluşturmuşlar ve kamuoyuna yüzlerce yurtsever coşkuyla görev almıştır. Milli anayasa forumu ülkenin 170 yerinde forumlar düzenleyerek milletimizi tehlikeden haberdar etmiştir. Milli Merkez İzmir Yürütme Kurulu olarak 15 aylık sürede İzmir'in 26 ilçesinde Milli Anayasa Forumları düzenledik.”

  23 Haziran Pazar günü saat 14.00'da Balçova Termal Tesisleri Kardelen Salonu'nda yapılacak Milli Merkez İzmir Kurultayı'na Milli Merkez Başkanı Hüsamettin Cindoruk, İşçi Partisi Genel Başkan Vekili Hasan Basri Özbey, Devlet eski Bakanı Ufuk Söylemez, CHP eski Milletvekili Şahin Mengü, İstanbul Üniversitesi eski Rektörü Kemal Alemdaroğlu'nun katılacağı açıklandı. Tüm İzmirliler, ellerinde bayraklarıyla kurultaya davet edildi.

  SAĞ SOL DEMEDEN ATÜTÜRK'TE BİRLEŞTİK

  CHP eski İzmir Milletvekili Kemal Anadol, “Bugün ülkede antidemokratik davranışlarıyla dünyaya meydan okuyan bir Başbakan var. Karşısında şanlı direniş var” dedi. Türk Parlamenterler Birliği İzmir Şube Başkanı Metin Öney, Metin Öney, “Ülke bütünlüğü, bayrak tehdit altında. 11 yıl önce de tehlikeler mevcuttu ama tehlike iç ve dıştaydı şimdi doğrudan yönetimden kaynaklanan tehlikeler var. Biz bir araya gelerek milli merkezi oluşturduk. Türkiye Cumhuriyeti'nin omurgasında milli merkezciler bir araya gelmiştir. Kurultayda ‘bölünme anayasasına hayır' diyeceğiz, Milli Merkez'de yurttaşları harekete geçirmek için biraraya geleceğiz” dedi.

  İP Genel Başkan yardımcısı Tugay Şen, Milli Merkez'in “Atatürk'te birleştik” sloganının Gezi Parkı eylemleriyle halkın sloganı haline geldiğini anlatarak, “Sağ- sol demeden Atatürk'te birleşildi. 19 günlük direnişte bu bir kez daha görüldü. Bu mücadeleyle yıkılacak hükümetin yerine milli hükümet kurma, Atatürk cumhuriyetini yeniden kurma ümidiyle biraraya gelme misyonu üstlendik” dedi.


   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı