"Ünal Özüak" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Ünal Özüak" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Ünal Özüak

Milli komplo

EVİNİN efendisi Türkiye Basketbol Federasyonu, kimselerin kuvvetli kadrolarıyla katılmadığı, FIBA takviminde yer almayan, Mersin Akdeniz Oyunları’nda görece teneke alışımlı madalya alarak Bogdan Tanyevic’in Avrupa Şampiyonası’ndaki milli takım koçluğuna yol yapıyor.

“Ettore Messina gelecek” büyük yalan. Adam, “2014’den sonra boşa çıkıyorum” açıklaması yaptı. Teneke madalya sonrası “vakit dar, başka koç yok” ketenperesiyle yine Tanyevic’e mecburcu olunacak. Sizin anlayacağınız; Akdeniz Oyunları bahane gerisi Bogdan. Eylül’de Slovenya’da yapılacak, bugüne kadar Tanyevic ile ilk sekizine giremediğimiz Avrupa Şampiyonası’nda grubumuzda Yunanistan, Rusya, İtalya, İsveç ve Finlandiya var. İlk üçe girmek lazım. Rusya Krilenko ve Kaun’suz gelecek. Yetkin ve iyi koçlu Türkiye için yol açık ama Tanyevic’le geçiniz. Son turfanda nesli yine berbat ederek bir sürü mazeretle gerisin geriye döneriz.

BASKET NEYİNE VARGİT EVİNE

HANİ 2010’dan sonra Orhun Ene’yle devam edilecekti. Ene, Banvit’le çok da iyi işler yaptı bu yıl. Ene “tukakaka” olacak ne yaptı? Federasyon’un bunu bizimle paylaşması lazım. Hay hayı gitmiş, why why’ı bile kalmamış Tanyevic’in kumaşında bulunmayan, bizim bilemediğimiz mavi boncuk nedir? Federasyon seçimleri sonunda tablo çok netti. Kulüplerin tamamının istemediği Turgay bey, Teşkilatın devreye girmesiyle Federasyon Başkanı oldu. Kalan asli ve tek işi de miili takımı başarıya taşımak. Sorgulanması gereken bu. Bari bunu kaprissiz ve doğru dürüst yapsın.

BOGDAN OYUNA GELİYORUZ

AÇIK gerçek şu; Milli Takım iyi yönetilirse Eylül’de Avrupa Şampiyonası’nda son beşe kalarak, hatta belki de madalya alarak, Olimpiyat vizesi alır. Turgay beyin başkaca borçları varsa onu bilemem ama Tanyevic’e vefa borcu çoktan ödenmiştir. Primlerden aslan payını, bugüne kadar da hiçbir iş yapmadan dolgun ücretini almıştır. Başta Ergin Ataman olmak üzere, kapris ve zıtlaşmalar dolu geçmişe sünger çekerek mesela Enes Kanter’i dahi getirerek, kendi ekibiyle gelerek Milli takımı Eylül’de başarıya taşıyacak onca koç varken bu dayatmanın alemi yok. Çevrilen bu dümen GEZİ’ye AVM yapmaktan daha beter bir MİLLİ SERVET hebasıdır.

X

YAZARIN DİĞER YAZILARI