« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Milli hentbolculardan rektöre ziyaret

5-15 Temmuz'da Eskişehir ve Ankara'da düzenlenecek “20 Yaş Altı Erkekler Avrupa Hentbol Şampiyonası”nda mücadele edecek Türkiye Milli Hentbol Takımı, Anadolu Üniversite (AÜ) Rektörü Prof. Dr. Davut Aydın'ı ziyaret etti.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Prof. Dr. Aydın, ziyarette yaptığı konuşmada, AÜ'nün spor alanında önemli yatırımlar yaptığını belirterek, spora yapılan yatırımın insana yapılan yatırım olduğunu vurguladı.

Sporun insanı ruhen ve fiziki olarak geliştirdiğini ifade eden Prof. Dr. Aydın, şöyle konuştu:
“Spor bir barış projesidir. Spor insana saygıyı öğretiyor. 20 milyon genci olan bir ülkede bu kadar az insanın spor yapması, acı bir tablo. Sporu yaygınlaştırmak da bize ve spor eğitmenlerine düşüyor. AÜ olarak balkanlarda proje yürütüyoruz. Geçen günlerde Bulgaristan, Kosova, Makedonya ve Yunanistan'daydık. Balkanlardaki insanların spor yeteneği var. Oradaki insanları, ülkemize getirip gençlerimizle etkileşim yapmalarını sağlayacağız.”
20 Yaş Altı Hentbol Milli Takımı Antrenörü Serdar Seymen de, İspanya, Çek Cumhuriyeti ve Norveç ile mücadele edecekleri gruptan çıkmak için 4 puana ihtiyaçları olduğunu anlatarak, takımlarının (A) Milli Hentbol Takımı'nın temelini oluşturacağını bildirdi.

Konuşmaların ardından Seymen, Prof. Dr. Aydın'a imzalı forma hediye etti.


Bunları da Beğenebilirsiniz