« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Milli güreşçi Şeref Eroğlu: Bir şeyler ters gitti

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Kahramanmaraşlı milli güreşçi Şeref Eroğlu, “Bir şeyler ters gittiği için madalyaya uzanamadım” dedi. Eroğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Macaristan'da yapılan Büyükler Grekoromen Şampiyonası'na altın madalya ümidiyle gittiğini belirterek, “Ne yazık ki, ortada dönen bir takım oyunlar yüzünden konsantrem bozuldu. Daha doğrusu bir şeyler ters gitti ve madalya alamadan döndüm” diye konuştu.

Bazen insanların elinde olmadan işlerin ters gittiğini, çok göze battığını ifade eden Eroğlu, şöyle konuştu: “Bazen siz istemeseniz de işler ters gidebiliyor. Galiba çok göze battık. Aleyhimize bir takım oyunlar oynandı. Sporda böyle şeyler de oluyor. Bazen böyle mafya gibi engelleri de aşamıyorsunuz.

Maalesef güreşte bu mafya oyunları bitmediği sürece, istedikleri adamı şampiyon yaparlar. Çünkü ben, Bulgar güreşçinin dünya şampiyonu olacağını tahmin ediyordum. Bu yüzden benim için sürpriz olmadı. Gönül ister ki sporda böyle oyunlar hiçbir zaman olmasın.”

Eroğlu, minderdeki olayları güreş otoritelerinin gözleriyle gördüğünü belirterek, bazen her şeyin minderde kazanılmadığını, masa başı oyunların da olabildiğini ifade ederek, şunları söyledi: “Benim için değil Türkiye için madalya gitti. Ona çok üzülüyorum. Eğer ben de altın alsaydım, takım halinde Türkiye Dünya şampiyonu olacaktı. Nihayet bu bir yarıştır. Geçen yıl ben de olimpiyatlardan madalya getirmiştim, ancak daha önümüzde çok şampiyonalar var. Yine kendimizi gösterme fırsatı bulur madalyalar getiririz.” Eski Güreş Federasyonu Başkanı Ahmet ayık ile ilgili gelişen olaylara da değinen Eroğlu, aslında Ahmet Ayık ile aralarında bir polemiğe gerek olmadığını da sözlerine ekledi. 16:57 06/10/05"


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler