« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Milli güreçi Şeref Eroğlu şoku

Dünya ve Avrupa şampiyonu, olimpiyat ikincisi, milli güreşçi Şeref Eroğlu, eylül ayında Azerbaycan'da düzenlenecek Dünya şampiyonası öncesi omuzundan sakatlandı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Grekoromen Güreş Milli Takımı'nın İncekte'ki tesislerinde kamp yaparak dünya şampiyonasına hazırlanan Şeref Eroğlu, kendisine antrenman veren rakibinin kolunun üstüne düşmesi sonucu omuzunda kısmi yırtık ve incinme meydana geldi.

Sakatlanmasının ardından önce buz tedavisi uygulanan milli güreşçi bugün kamptan ayrılarak, Kuantum Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi'nde Dr. Bilgehan Biçer tarafından muayene edildi.

Kolu kırılmadığı için çok şanslı olduğunu ifade eden Eroğlu, “Sakatlık sonrası çekilen MR'da yırtık olduğu saptandı. Bir haftadır antrenman yapamadığım gibi 2 hafta daha antrenman yapmam yasak. 3 hafta sonra omuzumu, kolumu kullanabilirsem şanslıyım” diye konuştu.

Güreş Milli Takımı'nın şu anda bulunduğu kampın çok önemli olduğunu vurgulayan milli güreşçi, “Bu kamp, yükleme kampı olduğu için çok önemli. Azerbaycan'da herkes benden altın bekliyor. Yüküm çok ağır. Bu sakatlığı yenersem, rakiplerimi de minderde yenerim” dedi.

Şampiyonalar öncesi sakatlanmalarının kendisine hep şans getirdiğini belirten Şeref Eroğlu, “Şampiyonalar öncesi sakatlanmalarım bana hep uğurlu gelmiştir. Geçtiğimiz olimpiyat oyunları öncesi de kaburga kemiğim kırılmıştı ancak bunu rakiplerimden saklamak için kimseye söylememiştik. O olimpiyatlarda da altın almıştım, umarım bu sakatlık da bana şans getirir” diye konuştu.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz