KAYSERİ HABERLERİ

'Milli Güç Çalıştayı', Kayseri'de yapılacak

DHA
31.03.2017 - 11:50Son Güncelleme :
DHA

KAYSERİ, (DHA) - SAVUNMA Sanayi Müsteşarlığı, Erciyes Teknopark ve Teknopark İstanbul işbirliği ile hazırlanan 'Milli Güç Çalıştayı', 20-21 Nisan'da Kayseri’de yapılacak. 

Erciyes Teknopark A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Hidayet Kiraz, milli olarak geliştirilecek ve üretilecek güç gruplarının, Türkiye’nin sahip olduğu teknolojiye katkıda bulunmasının yanında, Türkiye ekonomisine de büyük katkı sağlayacağını bildirdi. Kiraz, ''Altay tankı ile ön plana çıkan büyük kapasiteli kara platformları için güçlü milli motor gereksiniminin karşılanması, ülkemiz açısından stratejik önem taşımaktadır. Aynı şekilde milli hava ve deniz platformlarının da benzer ihtiyaçları bulunmaktadır. Savunma Sanayii Müsteşarlığı, Erciyes Teknopark ve Teknopark İstanbul işbirliği ile Kayseri’de düzenlenecek olan organizasyon kapsamında, savunma sanayimizin geliştirdiği platformların merkezi durumunda olan milli ve özgün güç gruplarının geliştirilmesi için Türkiye genelindeki motor alt sistemleri üretme yeteneği olan firmalar ile çok sayıda ikili görüşme gerçekleştirilecek. Başta BMC ve TEI olmak üzere, motor konusunda tecrübesi olan firmaların katılımı ile motor ve transmisyon aksamlarının geliştirilmesine ve üretilmesine yönelik konular masaya yatırılacak. Yurt içi mevcut imkân ve kabiliyetlerin azami ölçüde kullanılması adına ve hâlihazırda 2. Ana Bakım Merkez Komutanlığı’nın bulunduğu Kayseri’de gerçekleştirilecek bu organizasyonda motor, transmisyon, soğutma paketi ve diğer alt sistemlerinin geliştirilmesi ve üretilmesi konusunda önemli ilerleme kaydedilmesi hedefleniyor'' dedi. 

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden 'Milli Güç Çalıştayı', Kayseri'de yapılacak hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Mart 2017 tarihinde saat 11 50’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça 'Milli Güç Çalıştayı', Kayseri'de yapılacak haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı