« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Milli golfçülere terör eziyeti

Avrupa Erkekler Takım Şampiyonası için İşkoçya'nın Glasgow kentine giden Golf Milli Takımı kafilesi, İngiltere'nin başkenti Londra ve İskoçya'nın Glasgow şehirlerindeki havaalanlarında yaşanan terör paniği yüzünden perişan oldu.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Golf Federasyonu'ndan yapılan açıklamaya göre, Glasgow Havaalanı'nın kapatılmasının ardından, Londra'da havaalanında 7 saat bekleyen kafile, daha sonra Edinburg'a gidebildi. Milli takım kafilesi, Edinburg'dan şampiyonanın yapılacağı Glasgow kentine ise otobüsle ulaşabildi.

"TÜRK ELÇİLİĞİNDEN YARDIM ALAMADIK"

Golf Milli Takımı'nın kafile başkanı Murat Afşar, Londra'da bulundukları sırada Türk büyükelçiliğini aradıklarını, ancak hiçbir yardım alamadıklarını savunarak, “Türkiye'yi temsilen İngiltere'de olan Golf Milli Takımı'nın içinde bulunduğu zor durumu büyükelçiliğe anlatmaya çalıştık. Ancak maalesef hiçbir yardım göremedik” dedi.

Federasyon başkanı Ahmet Ağaoğlu ise kafilenin yolculuk sırasında yaşadıkları şansızlıklara rağmen, amaçlarının şampiyonada ilk 10 takım arasına girmek olduğunu söyledi.

Bugün başlayan Avrupa Erkekler Takım Şampiyonası'nda Türkiye'yi Gencer Özcan, Hamza Sayın, Mustafa Hocaoğlu, Koray Varlı ve Deha Şenay'dan oluşan takım temsil edecek.

Bunları da Beğenebilirsiniz