Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Milli elçi Şifo mehmet

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

S.Trnava karşısında Beşiktaş'ı ateşleyen ve Türk futboluna bir zafer gecesi daha yaşattıran Mehmet Özdilek, aynı zamanda 20 bin turiste hizmet vererek ülkemizin reklamını yapan bir turizmci.

<ı>Türkiye'nin gururu

Bir ay sonra forma giydiği Spartak Trnava maçında yıldızlaşan Beşiktaş kaptanı Mehmet Özdilek, Türkiye'nin gururu. Şifo, yeşil sahalarda hem futbolu hem de attığı golleri ile Beşiktaş'ı şaha kaldırırken kurduğu turizm şirketi ile ülkemize de milyarlarca liralık döviz kazandırıyor.

<ı>Turist taşıyor

Ankara'da kurduğu Destina adlı turizm şirketi ile iki yıldır yurt içi ve yurt dışından toplam 20 bin turiste hizmet verdiğini açıklayan Mehmet, Türkiye'nin gönüllü reklamını yaptığını belirterek ‘‘Müşterilerimize Türkiye'nin tanıtımını yapıyorum. Avrupa'nın aranılan acentası olduk’’ dedi.

<ı>Final hayal değil

En büyük hedefinin Almanya ile yapılacak Milli maçta forma giymek olduğunu belirten Mehmet şunları söyledi: ‘‘Avrupa Kupalarında final oynamadan futbolu bırakmak istemiyorum. İnönü Stadı'nda tribünleri dolduran taraftarlarımız ile Beşiktaş adını Avrupa'ya ezberlettireceğiz.’’

BEŞİKTAŞ'I SIRTLADI

Attığı gol ve verdiği gol pası ile Spartak Trnava maçının kazanılmasında büyük pay sahibi olan Mehmet Özdilek, futbol dışında giriştiği turizm işinde de başarılı.

Bunları da Beğenebilirsiniz