Ege Haberleri

  Milli Eğitim yeni müdür bekliyor

  Hürriyet Haber
  11.10.2008 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Eğitimdeki başarısızlığın "mimarı" olarak gösterilen ve sürekli eleştiriler alan İl Milli Eğitim Müdürü Kamil Aydoğan, Ankara İl Milli Eğitim Müdürü oldu.

  İZMİR’de eğitimdeki başarısızlığın "mimarı" olarak gösterilen ve sürekli eleştiriler alan İl Milli Eğitim Müdürü Kamil Aydoğan, Ankara İl Milli Eğitim Müdürü oldu. Dün bir okul açılışına katılan Aydoğan’ın atamasını en yakınlarından bile gizlediği, mesai bitiminde kurmaylarına açıklama yaparak bugün göreve başlamak üzere Ankara’ya gittiği bildirildi.

  Aydoğan, ilk AKP hükümeti tarafından 2003 Mayıs’ta Ankara Kurtuluş lisesi müdürüyken İzmir’e vikaleten İl Milli Eğitim müdürü olarak atanmıştı. O tarihten yakın bir tarihe kadar bu görevi vekaleten yürüten Aydoğan’ın başına ardı ardına talih kuşu konmuştu. 2007 genel seçimler öncesinde kadrosu Milli Eğitim Bakanlığı’nda Daire Başkanlığı’na verilen Aydoğan, Abdullah Gül’ün Cumhurbaşkanı olmasının ardından da vekaleti asalete çevrilmişti. İzmir’de eğitimde başarıyı dibe vurdurduğu iddialarına karşın kadrosunu sağlamlaştırıp, terfilerini alan Aydoğan hükümetin en gözde bürokratlarından biri olduğunu ilan ederken, geldiği kente geri döndü. Aydoğan, Ankara İl Milli Eğitim Müdürü yapıldı. Dün Çiğli’de okul açılışına katılan Aydoğan’ın atamasını en yakınlarına bile söylemediği, akşam saat 17.00’de bazı yardımcılarıyla toplantı yaparak yeni görevini bildirdiği belirtildi.

  Yerine kim gelecek

  Aydoğan’ın bugün göreve başlamak üzere Ankara’ya gittiği kaydedildi. Aydoğan’ın ayrılırken yerine Teftiş Kurulu Başkanı Seyfettin Yılmaz’a vekalet verdiği bildirildi. Öte yandan zaman zaman Ankara’ya gitti-gidiyor dedikoduları çıkarılan Aydoğan hakkında yazılan senaryolar sonunda tutarken, yerine kimin getirileceği merak konusu oldu.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı