NİĞDE HABERLERİ

Milli Eğitim Müdürü, Basın Mensuplarıyla Kahvaltıda Buluştu

IHA
26.02.2015 - 15:56Son Güncelleme :

NİĞDE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ HALİL İBRAHİM YAŞAR, NİĞDE'NİN LYS SINAVLARINDAKİ BAŞARISININ TÜRKİYE VE TR-71 BÖLGE ORTALAMASININ ÜZERİNDE OLDUĞUNU SÖYLEDİ.

IHA

Niğde Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Yaşar, Niğde’nin LYS sınavlarındaki başarısının Türkiye ve TR-71 bölge ortalamasının üzerinde olduğunu söyledi.
Milli Eğitim Müdürü Yaşar, Öğretmen Evin’de Niğde’de görev yapan yerel ve ulusal gazete ve ajans temsilcileriyle kahvaltıda bir araya geldi.
Müdür Yardımcıları ve Şube Müdürlerinin de hazır bulunduğu kahvaltı programında Yaşar, Niğde’nin TEOG ve LYS sınavlarındaki başarılarıyla ilgili açıklamalarda bulundu.
Yaşar şunları ifade etti: "Bizler daha önceki görev süremizde de yaptığımız gibi; düzenlemiş olduğumuz etkinliklerde, her türlü sosyal ve kurumsal ilişkilerin daha verimli olması adına çeşitli kurum ve kuruluşlarla biraraya gelmekten mutluluk duymaktayız. Bu gün bu kahvaltılı buluşmamızla, gerekli kurumsal diyaloğumuzun güçlenmesi ve bu güzel etkinliklerin yeni görev süremiz boyunca da devam etmesini temenni etmekteyiz. Bu vesile ile sizlerle ilimizin TEOG ve LYS sınavlarındaki başarı durumuna kısaca değinmek isterim. TEOG sınavında geçen yıl Türkiye ortalaması ile eşit durumda iken, bu yıl yapılan İlk TEOG sınavları ilimizin Türkiye ortalamasının üzerine çıktığını görmekteyiz. Bu yıl yapılacak 2. TEOG sınavında tekrar değerlendirmelerimizi yapacağız. diğer yandan LYS sınavlarındaki başarı durumumuza baktığımızda sevindirici sonuçlar elde ettiğimizi görüyoruz. Açıkça belirtmeliyiz ki LYS sınavlarındaki başarımız Türkiye ortalamasının ve TR-71 Bölge ortalamasının üzerindedir. Özellikle TR-71 Bölgesi; Nevşehir, Aksaray, Kayseri, Kırşehir, Kırıkkale, Karaman ve Niğde illerinden oluşan yüksek başarılı bölge olarak bilinmektedir. Bu durum bizi ziyadesiyle memnun etmiştir. Bu bilgileri sizler aracılığıyla tüm Niğde halkıyla paylaşmayı bir borç biliyorum. Siz değerli basın mensuplarına da bu davetimize icabet edip bu kahvaltıya katıldığınız için çok teşekkür ediyorum"

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Niğde haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Niğde ilinden Milli Eğitim Müdürü, Basın Mensuplarıyla Kahvaltıda Buluştu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Şubat 2015 tarihinde saat 15 56’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Milli Eğitim Müdürü, Basın Mensuplarıyla Kahvaltıda Buluştu haberi güncellenecektir.

NİĞDE NAMAZ VAKİTLERİ

24 Şubat 2018, Cumartesi
 • İmsak
  05:53
 • Guneş
  07:13
 • Öğle
  13:01
 • İkindi
  16:05
 • Akşam
  18:36
 • Yatsı
  19:51
Sayfa Başı