KONYA HABERLERİ

Milli Eğitim Müdürlüğü İle MÜSİAD Konya Şubesi Arasında Protokol

IHA
01 Temmuz 2015 - 17:34Son Güncelleme : 01 Temmuz 2015 - 17:35

KONYA İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ VE MÜSİAD KONYA ŞUBESİ ARASINDA ÖZEL EĞİTİM VE MESLEKİ EĞİTİM MERKEZİNE DEVAM EDEN 9, 10, 11 VE 12. SINIF DÜZEYİNDEKİ ÖĞRENCİLERİN MÜSİAD'A BAĞLI MESLEK KURUŞLARINDA STAJ YAPMALARINA İMKAN SAĞLAYAN PROTOKOL İMZALANDI.

IHA

Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve MÜSİAD Konya Şubesi arasında Özel Eğitim ve Mesleki Eğitim Merkezine devam eden 9, 10, 11 ve 12. sınıf düzeyindeki öğrencilerin MÜSİAD’a bağlı meslek kuruluşlarında staj yapmalarına imkan tanıyan protokol imzalandı.
İmzalanan bu protokol kapsamında Konya’daki 3 Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezine devam eden özel öğrencilerin Büro Hizmetleri, Kat Hizmetleri, Konaklama Hizmetleri, Ofis İşleri, El Sanatları, Mobilya gibi alanlarda hizmet veren MÜSİAD Konya Şubesine bağlı kuruluşlarda staj yapmalarına imkan doğdu. İmzalanan protokol kapsamında 70 öğrencinin 2015-2016 eğitim öğretim yılında meslek kuruluşlarında staj yapması sağlanacak. Böylece Konya’da özel eğitime muhtaç hafif düzey zihinsel yetersizliği bulunan öğrencilerin toplumla bütünleşmeleri ve ekonomik özgürlüklerini kazanarak hayatlarını kendi başlarına devam ettirmelerine katkı sağlamak hedefleniyor.
Bu proje ile Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezine devam eden öğrenciler okuldaki teorik bilgileri yapacakları stajla uygulamaya dönüştürecek ve okullarını bitirdikten sonra daha kolay istihdam imkanı bulabilecekler. MÜSİAD Konya Şubesi Toplantı Salonunda imzalanan protokolü kurumları temsilen Konya İl Milli Eğitim Müdürü Mukadder Gürsoy ve MÜSİAD Konya Şube Başkanı Lütfi Şimşek imzaladı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Konya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Konya ilinden Milli Eğitim Müdürlüğü İle MÜSİAD Konya Şubesi Arasında Protokol hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 01 Temmuz 2015 tarihinde saat 17 34’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Milli Eğitim Müdürlüğü İle MÜSİAD Konya Şubesi Arasında Protokol haberi güncellenecektir.

  KONYA NAMAZ VAKİTLERİ
  22 Ağustos 2017, Salı
  • İmsak
   04:20
  • Guneş
   06:04
  • Öğle
   13:04
  • İkindi
   16:47
  • Akşam
   19:43
  • Yatsı
   21:13
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı