« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Milli Egemenlik

F.Bahçe, ay yıldızlı takımın bir oyuncusunu daha renklerine bağladı. Volkan, Gökhan ve Bekir’i kadrosunda bulundurup, Hasan Ali’yi alan sarı lacivertliler, Egemen transferiyle savunma 5’ini tamamladı.

Ahmet ERCANLAR
SON GÜNCELLEME

EGEMEN Korkmaz artık Saracoğlu’nda üçlü çektirecek... Cuma günü Beşiktaş ile yollarını ayıran 30 yaşındaki futbolcu, dün Fenerbahçe ile 1 milyon 750 bin Euro garanti ve maç başına 15 bin Euro’ya üç yıllık sözleşmeye imza attı. Transferin hızlı takımı olan sarı lacivertliler için Egemen transferi başka bir yönüyle de hayli dikkat çekiyor... Kalesini Volkan Demirel’in koruduğu Milli Takım’da Gökhan Gönül ve Bekir İrtegün’ün yer aldığı defans hattına Hasan Ali Kaldırım’dan sonra Egemen Korkmaz’ın da katılmasıyla ay yıldızlıların defans hattı tamamiyle Fenerbahçeli oyunculardan oluşmuş oldu.

‘Gösterilen güveni boşa çıkartmayacağım’

F.Bahçe TV’ye konuşan Egemen Korkmaz, şunları söyledi: “Çok mutlu ve heyecanlıyım. Fenerbahçe çok büyük bir camia, bunun heyecanını hala yaşıyorum. Aykut Kocaman’la çalışmak için sabırsızlanıyorum. Saracoğlu’na hep rakip olarak geldim. Şimdi F.Bahçe formasını giyip çıkacağım. Büyük bir heyecanla o günü bekliyorum. Bana gösterilen güveni boşa çıkartmak istemiyorum.”
Sarı lacivertlilerin file bekçisi Volkan Demirel de programa telefonla bağlanarak yeni takım arkadaşını tebrik ederken şu ifadeleri kullandı: “Egemen’in anlatılacak fazla bir şeyi yok. Gelmesine çok sevindim. Türk futbolunda kendini kanıtlamış bir futbolcu Fenerbahçe’ye de en iyi şekilde hizmet edecektir.

‘Güzel günler göreceğiz, güneşli günler’

Bu transfere en çok sevinenlerden birisi benim. Egemen’le 11 sene önce aynı odayı paylaştık. İnşallah şimdi de Fenerbahçe formasıyla beraber üzülüp, sevineceğiz. Bu sene Allah her şeyi gönlümüze göre verecektir. Çok iyi yolda gidiyoruz. “Güzel günler göreceğiz güneşli günler” diyoruz bu sloganın amacına ulaştığını göstereceğiz.” Bugün sağlık kontrolünden geçecek olan Egemen Korkmaz’ın, yarın sarı lacivertli ekibin Topuk Yaylası Tesisleri’nde yaptığı hazırlık kampına katılacağı açıklandı.
Öte yandan sarı lacivertli ekip kaleci Serkan Kırıntılı’nın sözleşmesini de 2 yıl uzattı. Tecrübeli file bekçisinin, Fenerbahçe’den 750 bin lira yıllık garanti ücret ve maç başı 25 bin lira alacağı öğrenildi.

Aynı paraya gitti

GEÇTİĞİMİZ sezon Beşiktaş forması giyen ve 1 milyon 100 bin Euro garanti ve maç başı 25 bin Euro alan Egemen F.Bahçe’den de 1 milyon 750 bin Euro garanti para ve maç başı 15 bin Euro alacak... Beşiktaş’ın ücretinde indirim istediği için sorun yaşadığı milli oyuncu önümüzdeki sezon formasını giyeceği F.Bahçe’de neredeyse aynı parayı kazanacak.


Bunları da Beğenebilirsiniz