« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Milli devrim

Şenol Güneş, yeni bir kadro için düğmeye bastı.
1- Bizi Dünya Kupası’na taşıyanları, biz de daha iyi kariyerlere taşıyacağız. Takıma yeni bir iskelet oluşturmanın çabası içindeyiz.
2- Hakan Ünsal'a haksızlık yapıldı. Böyle milli oyuncuların harcanması kabullenilemez. Lucescu'nun haksızlığa uğrayıp uğramadığı tartışılır.
3- Hami'ye bir maç borcum var. Onu çağırdığım zaman oynatmak isterim. Orhan Erdemir beni şaşırttı. Büyük hatalar yaptı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş, hakemlerden milli futbolculara, dünya futbolunun ulaştığı düzeyden kendisine yapılan eleştirilere, Denizlispor'dan, G.Saray'a kadar tüm konularda açıklamalarda bulundu. Güneş, ‘‘Bizi özveri ve iyi niyetle başarıya taşıyanları, biz de daha iyi günlere, daha üst kariyerlere taşıyacağız’’ dedi.

HEDEF FİNAL

Japonya'da finali hedeflediklerini açıklayan Güneş, bu amaçla takıma yeni bir iskelet oluşturmanın çabası içerisinde olduğunu vurguladı. Teknik patron, ‘‘Bizi Dünya Kupası'na taşıyan oyuncuları taşıyabildiğimiz yere kadar taşıyacağız. Tugay'daki yükseliş, Hakan'ın geri gelen özgüveni, Rüştü'nün tartışılmazlığı, Hakan Ünsal'ın görüntüsü bugün için mükemmel.

CEVHER BULMALIYIZ

Ama biz bu isimlerle savaşırken aynı zamanda geleceğin milli takımı için cevher bulmak zorundayız’’ diye konuştu. Şenol Güneş ayrıca Hakan Ünsal'a haksızlık yapıldığını söyledi. Güneş, ‘‘Lucescu'nun haksızlığa uğrayıp uğramadığı tartışılır, hepsiyle görüşüyorum ve tümüyle diyaloglarım iyi. Mustafa Hoca ile de birkaç gün önce konuştum. Fakat böyle milli yıldızların kolay harcanması kabullenilemez.

HAMİ’NİN FORMATI VAR

Şenol Güneş, ‘‘Hami'ye bir maç borcum var. Onu çağırdığım zaman oynatmak isterim. Yedek kalabileceği maçlar oldu, onun için çağırmadım. Hakan'la birlikte değerlendirilecek bir formatı var. Maçların niteliğine göre ondan tam fayda alamayacağımızı düşündük. Aslında en iyi zaman, geçtiğimiz sezonun sonuydu’’ dedi. Güneş sözlerini şöyle noktaladı: ‘‘Orhan Erdemir beni çok şaşırttı. 88 dakika iyi maç yönetip son dakikalarda büyük hatalar yaptı.

Milli Takım yerinde saydı

A Milli Futbol Takımı, 663 puanla dünya klasmanında 23. sıradaki yerini korudu. FIFA'nın son değerlendirmesinde, Türkiye'nin finallerdeki rakibi Brezilya, 3. sırada kaldı.

Bunları da Beğenebilirsiniz