« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Milli basketçiye yardım gecesi

Ocak ayı içinde antrenmana giderken geçirdiği trafik kazasından sonra hayatta kalması doktorlar tarafından mucize olarak değerlendirilen, Ceyhan Belediyesi Basketbol Takımı’nın yıldız oyuncusu, milli basketbolcu Seda Tekindağ, tıpkı sahalarda olduğu gibi hırsını ve inatçılığını yaşam savaşında da sergileyerek hayata dört elle tutunmayı başardı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Günlerce komada kalmasına rağmen yaşama azmi ve sevenlerinin dualarıyla hayatının en önemli maçını kazanmayı başaran Seda Tekindağ, şimdi ne yazık ki bir başka problemle boğuşuyor.

Geçirdiği üzücü trafik kazası neticesinde, birçok vücut fonksiyonunu kaybeden Seda Tekindağ, hastaneden çıktığı günden beri Maltepe Darüşşafaka Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde tedavi görüyor. Ancak, sosyal güvenlik şemsiyesi kapsamının dışında kalan ve oldukça zorlayıcı bir mali bilanço ortaya çıkaran bu tedavi, kızını yeniden hayata kazandırma çabasında olan Birsen Tekindağ’ı günden güne artan masrafları karşılayamayacak duruma getirdi.   

Bu mücadeleye bir nebze olsun katkıda bulunabilmek ve tedavi masrafları için gerekli desteği sağlamak üzere, Seda’nın dostları ve meslektaşları, 24 Mayıs 2010 Pazartesi günü, İstanbul Valiliği’nin izni ve denetimiyle, hiç bir ücret talep etmeden mekanlarını tahsis eden "SU ADA" adlı kulüpte "Seda'ya Uzanan Eller" adıyla bir yardım gecesi düzenliyor.

 Hayatımızdaki trafik tehlikesine dikkat çekmek ve sosyal dayanışma örneği sergileyerek Seda Tekindağ’a yardım sağlamak amacıyla düzenlenecek bu etkinliği duyurarak geceye maksimum düzeyde katılım sağlanmasını destekleyecek, sağduyu sahibi tüm medya mensuplarına şimdiden teşekkür ediyoruz. 
 
SEDA'MIZ İÇİN lütfen siz de elinizi uzatın... 

Seda Tekindağ kimdir?

Galatasaray Spor Kulübü alt yapısından yetişen Seda Tekindağ, yıllarca Galatasaray ve  Beşiktaş gibi büyük kulüplerde oynayan 1984 doğumlu milli basketbolcudur.


Bunları da Beğenebilirsiniz