« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Milli basketçi Oğuz: Alpella bonservisimi verirse Beşiktaş'a gideceğim

Japonya'da düzenlenecek Dünya Basketbol Şampiyonası'nda mücadele edecek (A) Milli Takım kadrosunda yer alan Oğuz Savaş, Beşiktaş ile prensipte anlaştığını ve Alpella'nın bonservisini bu kulübe vermesini beklediğini söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Oğuz, Alpella'nın bonservisini vermemesi halinde bu takımda oynayacağını ifade ederek şunları söyledi:
“Tabii ki Beşiktaş'ta benim için daha fazla şans olduğunu düşünüyorum. Sonuçta Beşiktaş ULEP Kupası'nda mücadele edecek. Türkiye Ligi maçlarıyla haftada iki maç yapacak. Bunun benim için daha iyi olacağını düşünüyorum. Hem de siyah-beyazlı takımda daha fazla süre almam gelişimim açısından iyi olacak. Yani benim için daha iyi olacağını düşündüğüm için Beşiktaş'ı seçtim.”

“KENDİMİ NBA'DE DENEMEK İSTİYORUM”

Oğuz Savaş, Türkiye'de iyi bir performans sergilemesinin ardından gelecek yıllarda Avrupa'da başarılı olmak ve ardından da NBA'de kendisini denemek istediğini söyledi.

Milli forma altında Dünya Şampiyonası'nda boy gösterecek genç oyuncu, şampiyonayla ilgili olarak ise şunları söyledi:
“Çalışmalar iyi gidiyor. Takım olarak iyi çalışıyoruz. Tempomuz iyi seviyede. Şampiyonadaki kişisel beklentim, 12 kişilik kadroya girip az da olsa süre alabilmek. Takım olarak ise üst tura çıkmaktan ziyade iyi mücadele edip, Türkiye'ye bunu göstermek. Bence hedefimiz bu olmalı. Yavaş yavaş takım oluyoruz.”

Bunları da Beğenebilirsiniz