« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Milli atletlere Avrupa'dan davet

Milli atletler Halil Akkaş ve Nevin Yanıt'a, uluslararası organizasyonlardaki dikkat çekici başarılarının ardından Avrupa'dan davet geldi. Akkaş ve Yanıt, 2 önemli yarışmada Türkiye'yi temsil edecek.

A.A.
SON GÜNCELLEME

İsveç'in Göteborg kentinde düzenlenen Avrupa Atletizm Şampiyonası'nda yarış direktörlerinden olumlu not alan Halil Akkaş, önce 25 Ağustos Cuma günü Brüksel'de yapılacak Golden League'e katılacak, ardından da Yanıt ile birlikte 31 Ağustos Perşembe günü Hırvatistan'ın başkenti Zagrep'te gerçekleşecek Grand Prix'de mücadele edecek.

Golden League'in 5. etabı olan Van Damme Memorial'da, Avrupa dördüncülüğüne ulaştığı 5000 metrede mücadele edecek olan Akkaş, Roi Baudouin Stadında, aralarında Kenenisa Bekele'nin de yer alacağı güçlü rakiplerin karşısına çıkacak. Milli atletin yarışı TSİ 22.50'de başlayacak.

Hırvatistan'ın başkenti Zagrep'teki Grand Prix'de ise Halil Akkaş 3000 metrede, Nevin Yanıt ise 100 metre engellide piste çıkacak. Yanıt'ın rakipleri arasında, geçen yıl 12.67 ile birinci olan ABD'li Anjanette Kirkland da yer alıyor.


Bunları da Beğenebilirsiniz