« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Milli atletler Adana'da

Milli Atletler Yeliz Kurt ve Nagihan Karadere, Adana'da kampa girdi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Türkiye Atletizm Federasyonu Genel Koordinatörü ve Milli Takımlar sorumlusu Muharrem Or, uluslararası müsabakalar öncesi milli atletler Yeliz Kurt ve Nagihan Karadere'nin Atletizm Eğitim Merkezi'nde kampa girdiğini söyledi.

Adana'da güzel bir kamp ortamı bulunduğunu anlatan Or, öncelikli olarak 4-6 Mart tarihlerinde yapılacak “31. Avrupa Salon Atletizm Şampiyonası”na hazırlandıklarını belirterek, “Kısa vadeli hedefimiz Avrupa Salon Şampiyonası. Bu şampiyonada Yeliz Kurt 800 metrede yarışacak. İyi bir derece elde edeceğine inanıyoruz” dedi.
Yeliz Kurt ve Nagihan Karadere'nin çalışmalarını yoğun bir tempoyla sürdürdüğünü ifade eden Or, “Bu yıl iki sporcumuz, Olimpiyat A barajını geçmesini hedefliyoruz. Ciddi hedeflerimiz var bu kapsamda çalışmalarımız tüm hızıyla sürüyor” diye konuştu.

Milli Atlet Yeliz Kurt ise gelecek hafta Slovakya'da yapılacak özel yarışta 800 metre koşacağını belirterek, kendisini test edeceğini söyledi.

En büyük hedefinin Olimpiyat A barajını aşmak olduğunu anlatan Kurt, “Bu yıl 3 önemli yarışma var. Avrupa Takımlar yarışması, Üniversiad ve Dünya Şampiyonasında en iyi sonuçları almaya çalışacağım” dedi.
Milli Atlet Nagihan Karadere ise yıl içerisinde katılacağı şampiyonalarda en iyi dereceyi almak istediğini ifade ederek, “Üniversiad ve Avrupa Şampiyonası'nda kürsüyü hedefliyorum. Çalışmalarımız çok iyi gidiyor. Elimizden geldiğince daha iyi dereceler yapmaya çalışacağız” diye konuştu.

Kampın 15 Şubat tarihine kadar süreceği belirtildi.

Bunları da Beğenebilirsiniz