« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Milli Atlet Tezeta 6 aylık hamile

Tezeta Dengersa, atletizm camiasını şok etti. Milli atletin 6 aylık hamile olduğu ortaya çıktı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
İspanya'da geçen yıl yapılan Avrupa Salon Atletizm Şampiyonası'nda doping yaptığı gerekçesiyle Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü Ceza Kurulu'na sevk edilen, yaklaşık 4 ay süren yargılama sürecinin ardından “suçsuz” bulunan ve pistlere bu sezon dönme şansı yakalayan Dengersa, antrenmanlarını hızlandırmak için Etiyopya'ya giden antrenörü Ertan Hatipoğlu'na büyük bir sürpriz yaptı.

-ETİYOPYA'DA ŞOK-

Hatipoğlu, hazırlıklarını Etiyopya'da sürdüren dünya rekortmeni milli atlet Elvan Abeylegesse ve GSGM Ceza Kurulu'ndan “suçsuz” kararı çıkan Tezeta Dengersa ile beraber çalışmak üzere Etiyopya'ya gitti.
Başkent Adis Ababa'da Elvan Abeylegesse ile buluşan ve çalışmalara başlayan Hatipoğlu, bir türlü biraraya gelemediği Tezeta'yı merak etmeye başladı.
Telefonla görüştüğü sporcusundan sürekli olarak, “Kardeşimin düğünü nedeniyle şehir dışındayım”, “Babam rahatsız, yalnız bırakamıyorum” şeklinde inandırıcı bulmadığı cevaplar alan Hatipoğlu, kiraladığı bir araçla Adis Ababa'ya yaklaşık 3 saat uzaklıktaki, Tezeta'nın bulunduğu kente gitti.

-GÖZLERİNE İNANAMADI-

Antrenör Hatipoğlu, Tezeta Dengersa ile buluşunca adeta şoka uğradı.
Milli atleti, karnı büyümüş şekilde gören Hatipoğlu, “Gözlerime inanamadım. Ne diyeceğimi bilemedim. İlk sözüm, (Benden nasıl saklarsın) oldu” dedi.

-KORKUDAN SAKLAMIŞ-

Dengersa'nın, IAAF tarafından doping yaptığının açıklanmasından sonra ümitsizliğe kapıldığı, bu nedenle eşiyle birlikte ikinci çocuğu yapma kararı aldığı ortaya çıktı.
GSGM'deki dava sürecinin başlarında sürekli olarak antrenörünü arayarak gelişmeleri takip eden Tezeta'nın, son 3 aydır kendisini aramamasının nedeninin şimdi anlaşıldığını ifade eden Hatipoğlu, ”Korkusundan kimseye birşey şöyleyememiş. Yakın arkadaşı Elvan'dan dahi saklamış. Elvan, durumu erkek kardeşinin arkadaşından daha yeni öğrenmiş” diye konuştu.

-HEDEFLER ALT ÜST-

Hatipoğlu, yapacak birşeyin olmadığını belirterek, “Sonuçta dünyaya bir çocuk gelecek” dedi.
Normal şartlarda, IAAF'tan GSGM Ceza Kurulu'nun kararı ile ilgili görüşün olumlu çıkması halinde, Tezeta'nın bu yaz pistlere dönmesini planladıklarını açıklayan Hatipoğlu, “Hedeflerimiz alt üst oldu. Çocuğun doğmasını bekleyeceğiz. Bebek, sanırım 6 aylık. Planlarımızı kış sezonu için değiştirmek zorundayız” diye konuştu.
Hatipoğlu, Türkiye'ye dönmeden önceki gün, Tezeta Dengersa'nın kocası ile yanına gelerek pişman olduğunu söylediğini, GSGM'deki davanın bu şekilde sonuçlanacağını tahmin edemediği için böyle bir karar verdiklerini açıkladığını söyledi.
"

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler