« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Milli atlet: Özdemir: Şehitler için koşacağım

Tokatlı milli atlet Sait Özdemir, Yunanistan'da düzenlenecek Güneydoğu Avrupa Oyunları'nda şehitler için koşacağını söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Yunanistan'da 14-21 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek Güneydoğu Avrupa Oyunları'nda Türkiye'yi 2000 metre engelli yarışında temsil edecek olan Sait Özdemir ve antrenörü Abdullah Yılmaz, basın toplantısı düzenleyerek yarışla ilgili bilgi verdi.

Antrenör Yılmaz, Güneydoğu Avrupa Oyunları'nın bu yıl ilk kez düzenleneceğini belirterek, 11 ülkenin katılımıyla yapılacak oyunlarda 2000 metre engelli yarışında Türkiye'yi temsil edecek Sait Özdemir'in başarılı olacağına inandığını söyledi.

Sporcusunun Yunanistan'dan madalya ile döneceğini savunan Yılmaz, “Son 3 haftadır tamamen kendimizi bu yarışmaya kilitledik. Amacımız buradan madalya ile dönmektir. Madalyanın renginin altın olması için sporcumun elinden geleni yapacağına inanıyorum” dedi.

"HEDEFİM ALTIN MADALYA"

Milli Atlet Sait Özdemir ise sezonu bir ay önce açtığını belirterek, bu yarışa çok iyi bir şekilde hazırlandığını söyledi.
Yunanistan'dan madalya ile dönmeyi hedeflediğini ifade eden Özdemir, şunları kaydetti:
"Yunanistan'da şehitler için koşacağım. Hedefim Yunanistan'dan altın madalya ile dönmektir. Yunanistan'daki yarışta geçtiğimiz günlerde şehit düşen 15 askerimiz için koşacağım ve alacağım madalyayı şehit ailelerine armağan etmek istiyorum. Bu yarıştan başarıyla dönmek ve Türk bayrağını en yükseklere çıkarmak için inşallah tüm gücümü ortaya koyacağım."

Bunları da Beğenebilirsiniz