« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Milletvekilleri golf ile form tutuyor

AK Parti ve CHP'li bir grup milletvekili, Ankara Golf Kent'te golf eğitimi aldı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt'ün organizasyonunda, Ankara Golf Kent'te gerçekleştirilen eğitim programına, AK Parti Manisa Milletvekili Recai Berber ile CHP'nin Ankara Milletvekili Sinan Aydın Aygün, Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, Muğla Milletvekili Nurettin Demir ile İstanbul Milletvekili Kadir Gökmen Öğüt katıldı.

Milletvekillerine eğitimler golf antrenörü Eser Demir tarafından verilirken, daha sonra sopaları ellerine alarak golf oynamaya çalışan milletvekillerinin, özellikle ilk denemelerinde “karavana” vuruş yaptıkları görüldü. AK Parti Manisa Milletvekili Recai Berber ise atış denemesi yapmadı.

Ensar Öğüt'ün, esprili bir şekilde, “İktidar milletvekili olarak siz de atış yapın” sözlerine karşılık olarak Berber, “Ben anlamıyorum. Buraya müşteri olarak geldim” yanıtını verdi. Öğüt, uğraşlarına rağmen Recai Berber'i atış yapmaya ikna edemedi.

Ensar Öğüt, gazetecilere yaptığı açıklamada, daha önce golf oynadığını dile getirerek, “Bizim Ardahan'da çocuklar şu an çayırda, meralarda golf oynuyorlar. Daha önce de söylemiştim, ben çobanlık yaptım. Elimize sopaları alarak, taşları deliklere atmak için yarış yapardık” diyerek, golf sporuna alışık olduğunu anlattı.

Bugün oynadığı golfun daha teknik olduğunu belirten Öğüt, şöyle konuştu:
“Burası farklı bir yer. Türkiye'nin başkentinde bir golf sahasının olması, başkente büyük bir katma değer kazandırır diye düşünüyorum. Golf güzel, insanlar stres atıyor. Ben sabahları buraya gelerek golf oynuyorum. İnsanı çok dinlendiriyor. Keyif aldık, ortam da güzel. Şimdi saat 15.00'teki meclis çalışmalarına hızlı bir şekilde gireceğiz. Stres atarak, yeni anayasa için form tutmak fayda sağlar. Kapalı odalar içinde çalışıyoruz. Stres içinde oluyoruz, tartışmalar oluyor. Orada tartışıp, birbirimizi sıkıntıya sokmaktansa, buraya gelip stres atmak daha iyi oluyor.”

CHP Ankara Milletvekili Sinan Aydın Aygün de golf sopasını ilk defa eline aldığını ve oynarken zorlandığını kaydetti.

“Adamı terletiyor” diyerek espri yapan Aygün, şunları söyledi:
“Tenis raketini bile eline almayan birisi için çok zor. Gayet basit biliyordum ama hiç alakası yok. Çok zor bir spormuş. Topa vurmak zor. Birinci atış karavana oldu, topa bile vuramadık. İkinci atışta halıya, üçüncü atışta topa vurduk ancak az gitti. Ama çok güzel bir spor. Beni terletti. Bir de oradan oraya vurup, gidiyorsunuz. Yürüyorsun... Çok hoşuma gitti. İnsanı yüzme, koşu gibi yormuyor. Yavaş yavaş yürüyorsunuz.”

Bunları da Beğenebilirsiniz