Milletvekilleri de tepkili

Hürriyet Haber
15 Ocak 2002 - 01:58Son Güncelleme : 15 Ocak 2002 - 01:58

Şadan Tuzcu (ANAP İstanbul

Milletvekili):
Bu düzenleme İstanbul ve Ankara gibi metropol iller açısından kötü olmuştur. Hazine yardımının da yetersiz olduğu düşünüldüğünde, gerekli hizmetlerin götürülmesinde sıkıntı doğabilir.

Aydın Ayaydın (ANAP İstanbul Milletvekili):

İstanbul'dan toplanan vergilerin İstanbul'da kullanılmasının daha doğru olacağına inanıyorum. Bu yapılan düzenleme ile İstanbul'un hakkı olan bir takım gelirlerin baka illere kaldırılmasını haksızlık olarak nitelendiriyorum.

Cihan Paçacı (DYP Ankara Milletvekili):

Büyükşehir konumunda olan istanbul ve Ankara'daki yatırım ve hizmetler, diğer kentlere nazaran daha büyük ve farklı oluyor. Nüfusu itibariyle de bakıldığında zaten böyle olması gerekiyor. Büyük kentlere bu anlamda bir ayrıcalık tanınması doğru olurdu.

Şevket Bülent Yahnici (MHP Ankara Milletvekili)

Mahalli idareleri veya gelirlerini düzenleyen bir konunun İçişleri Komisyonu'nda görüşülmeden, sadece Plan ve Bütçe Komisyonu'nda görüşüldükten sonra TBMM'de yasalaştırılmasını doğru bulmuyorum. Konu, önümüzdeki günlerde Mahalli İdareler Yasası görüşülürken yeniden gündeme gelecek. Büyükşehir belediyeleri ilçe belediyeleri aleyhine çok daha büyük bir pay alıyor, bundan ötürü de ilçe belediyeleri isyan halinde.

Sefer Ekşi (ANAP Kocaeli Milletvekili):

Bu düzenleme Kocaeli'nin yıllık gelirinde 6 trilyonluk bir azalmaya neden olacak. Deprem bölgesi olan bir il için hiç onaylamayacağımız bir durum.
Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı