GAZİANTEP HABERLERİ

Milletvekili ve başkandan; Çanakkale türküsü

DHA
29.03.2017 - 16:16Son Güncelleme :
DHA

GAZİANTEP, (DHA) - GAZİANTEP'te; Şahinbey Belediyesi tarafından Çanakkale'ye gönderilen öğrenciler bilgilendirilirken, Ak Parti Milletvekili Abdulkadir Yüksel'in belediye başkanı Mehmet Tahmazoğlu ve öğrencilerle Çanakkale türküsü söylemesi ilgi topladı.

Şahinbey Belediyesi, Çanakkale Zaferi'nin yıl dönümü etkinlikleri çerçevesinde 'Gaziler Diyarından, Şehitler Diyarına' projesiyle 42 bin 29 öğrenciyi Çanakkale'ye götürdü. Öğrencilerden gelen yoğun talep doğrultusunda projeyi devam ettiren Şahinbey Belediyesi bu yıl da 20 bin öğrenciyi daha Çanakkale'ye götürerek bu sayıyı 62 bine yükseltecek. Proje kapsamında Çanakkale'ye gidecek olan öğrenciler Şahinbey Belediyesi Kültür Merkezi'nde düzenlenen toplantı ile bilgilendirildi. Bilgilendirme toplantısına; Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu'nun yanı sıra Ak Parti Gaziantep Milletvekili Abdulkadir Yüksel de katıldı.

Toplantıda; Milletvekili Abdulkadir Yüksel ve Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu öğrencilerle birlikte, 'Çanakkale içinde Aynalı Çarşı' türküsünü söyledi.

Toplantıda konuşan milletvekili Abdülkar Yüksel, Çanakkale'nin gençler için çok önemli bir örnek olduğunu ifade ederek, "Bu toprakları vatan kılanlar şehitlerimizdir. Onları rahmetle minnetle ve şükranla anıyoruz. Japonlar bütün çocuklarını öncelikle Hiroşima ve Nagazaki'ye götürüyorlar. Bunun sebebi çocukların oradan bir millet bilinci çıkartarak geleceğe daha umutla bakıp güçlü olsunlar istiyorlar. Bizlerde Çanakkale örneği var. Birçok ilden ve ülkeden bir çok şehidimiz orada yatıyor" dedi.

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, tarih boyunca bu toprakların bölünmesine yönelik bir çok teşebbüslerin olduğunu belirterek, "102 yıl önce ecdadımız yedi düvele karşı ecdadımız nasıl hayatını ortaya koyarak mücadele ettiyse, bu günde aslında o tehlikeler devam ediyor. Bu memleketi bölmek için çok çaba sarf ettiler Son olarak 15 Temmuzda bu halk bu ülkeyi bölmeye çalışanlara karşı en güzel cevabı vererek, ülkesine ve liderine sahip çıkmıştır. Yedi düvele karşı biz bu vatanı böldürmeyiz, bayrağımızı indirmeyiz demiştir" diye konuştu.

FOTOĞRAFLI

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Gaziantep haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Gaziantep ilinden Milletvekili ve başkandan; Çanakkale türküsü hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Mart 2017 tarihinde saat 16 16’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Milletvekili ve başkandan; Çanakkale türküsü haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı