MALATYA HABERLERİ

Milletvekili Tüfenkçi’den, Başkan Polat’a Ziyaret

IHA
18.08.2015 - 17:15Son Güncelleme :

AK PARTİ MALATYA MİLLETVEKİLİ BÜLENT TÜFENKÇİ, YEŞİLYURT BELEDİYE BAŞKANI HACI UĞUR POLAT'I ZİYARET ETTİ.

IHA

AK Parti Malatya Milletvekili Av. Bülent Tüfenkçi, Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat’ı ziyaret ederek, ilçeye yapılan hizmetler ve projeler hakkında bilgiler aldı.
AK Parti Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkçi’ye ziyaretten dolayı teşekkür eden Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, “Milletvekilimiz Bülent Tüfenkçi’yi ağırlamaktan dolayı çok mutluyuz. Milletvekilimiz, AK Parti’nin kuruluşundan beri hizmet etmiş, çalışmış, İl Başkanlığı görevinden sonra 7 Haziran seçimlerinde milletvekili olarak TBMM’ye giden çok kıymetli bir insandır. Milletvekili seçilmesinden sonra hiç durmadan çalışmalarına devam eden milletvekilimiz, ilçeleri, köyleri, mahalleleri, kırsal alanları dolaşarak, halkımızla görüşmelerini sürdürüyor. Bu gayret ve hassasiyetlerinden dolayı çok teşekkür ediyorum. Biz kendisiyle sürekli görüşme halindeyiz. Yeşilyurt’a yapacağımız bütün hizmetler ve projeleri kendisine iletiyoruz, iletmeye devam edeceğiz. Bütün milletvekillerimizle uyum içinde çalışarak istek ve taleplerimizi kendilerine ileteceğiz. Bizi ziyaret ettikleri içinde ayrıca teşekkür ederim” dedi.
Kendisinin de Yeşilyurtlu olduğunu ve Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat’ın hizmetlerini takdirle karşıladığını ifade eden Milletvekili Bülent Tüfenkçi ise, “Malatya’nın, büyükşehir statüsüne kavuşmasıyla birlikte hizmet alanı genişleyen Yeşilyurt Belediyesi çalışkan, becerikli, iş bilen ehil insanlara teslim edildi. Yeşilyurtluyum, bu bölgeyi çok yakından biliyorum. Belediye Başkanımız Hacı Uğur Polat’ın göreve geldiği günden itibaren ekibiyle yaptığı hizmetleri takdirle karşılıyorum” diye konuştu.
TÜFENKÇİ: “ÜLKEMİZ ÇOK SIKINTILI, YENİ BİR DÖNEME GİRDİ”
Türkiye’nin son dönemlerde çok zor günlerden geçtiğini belirten Milletvekili Tüfenkçi, artan terör olayları ve son günlerdeki koalisyon görüşmelerine ilişkin olarak da açıklamalarda bulundu. AK Parti’nin koalisyon kurulması için sonuna kadar çaba harcadığına dikkat çeken Tüfenkçi, “Ülkemiz çok sıkıntılı, yeni bir döneme girdi. HDP’nin almış olduğu oylarla şımaran bir terör örgütü ve onunla beraber hareket eden birçok yapının Doğu ve Güneydoğu Anadolu’yu kan gölüne çevirmeye yönelik çabalarına şahit oluyoruz. Terör belasının yeniden hortlaması tesadüf değildir. AK Parti’nin çözüm sürecini 7 Haziran seçimlerine kadar sorunsuz bir şekilde götürdü. Seçim sonrası süreci sona erdirmeye yönelik tutum ve davranışları hep birlikte izliyoruz, şahit oluyoruz” ifadelerine yer verdi.
Milletvekili Tüfenkçi, “Bizler birlik, beraberlik ve istikrarın devamı için özellikle koalisyona doğru giden süreçte azgınlaşan terör olayları, bundan sonraki süreçte ne yapmamız gerektiğinin ipuçlarını görüyoruz. Şunu açıkça gördük ki geçen zamanda AK Parti’nin dışında iktidarı düşünen, ülkeyi düşünen başka hiçbir parti yoktur. Şu veya bu nedenle koalisyon kurmaktan ülkeyi yönetmekten çekinen veya olmayacak şartlar öne sürerek, milletin içindeki sorunlara duyarsız kalan, elini taşın altına koymayan siyasi partileri görüyoruz. Milletimizde bunları görüyor. Herkes 7 Haziran seçimlerini kendi zaviyesinden okumaya çalıştı. Ama biz milletin zaviyesinden okumaya çalıştık. Milletimiz AK Partinin liderliğinde uzlaşarak ülkemizi 2019 yılına kadar gitsin dediğini anladık. Biz de AK Parti olarak bunun çabasını ortaya koyduk. Ancak gelinen noktada diğer partilerin kırmızıçizgileri ve olmazsa olmazları nedeniyle bunu gerçekleştiremedik” şeklinde konuştu.
“ÜLKEMİZ, MİLLETİN HAKEMLİĞİNE GİDİYOR”
Milletvekili Bülent Tüfenkçi, “Herkes bilsin ki biz bu kritik süreçte yeni bir koalisyon olsun diye çok çabaladık. Gelinen nokta da baktık ki hiçbir parti, bu şartlarda elini taşın altına koymak istemiyor, kimi başkanlığı bahane ediyor, kimi Doğu ve Güneydoğu Anadolu’daki terör olaylarını bahane ediyor. Kimi kendine göre 13 yıllık iktidarın yapmış olduğu birçok faaliyeti sorgulamanın peşinde. Ama kimse bundan sonra ülkemiz ne olacak, ekonomi ne olacak, başlatılan hizmetler ne olacak diye bir endişe taşımıyor. Gelinen noktada ülkemiz milletin hakemliğine doğru gidiyor. Aziz milletimiz önümüzdeki dönemde en doğru kararı verecektir. AK Parti olarak dün olduğu gibi bugün ve yarında milletin vereceği karara saygı duyacağız” ifadelerine yer verdi.
Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat konuşmalardan sonra geçtiğimiz günlerde Malatya ve Yeşilyurt’un tanıtılmasına yönelik helikopterle yapılan video kayıtları ve fotoğraf çekimlerinden elde ettikleri görüntüler üzerinden Milletvekili Bülent Tüfenkçi’ye yatırım yapılacak alanlar ve üzerinde çalıştıkları projelere ilişkin detaylı bilgiler aktardı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Malatya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Malatya ilinden Milletvekili Tüfenkçi’den, Başkan Polat’a Ziyaret hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 18 Ağustos 2015 tarihinde saat 17 15’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Milletvekili Tüfenkçi’den, Başkan Polat’a Ziyaret haberi güncellenecektir.

MALATYA NAMAZ VAKİTLERİ

14 Aralık 2017, Perşembe
 • İmsak
  05:45
 • Guneş
  07:29
 • Öğle
  12:32
 • İkindi
  15:00
 • Akşam
  17:15
 • Yatsı
  18:47
Sayfa Başı