KIRŞEHİR HABERLERİ

Milletvekili Prof. Dr. Yıldırım Türk:

IHA
18 Eylül 2015 - 10:35Son Güncelleme : 18 Eylül 2015 - 10:36

MHP MİLLETVEKİLİ YILDIRIM TÜRK ÖĞRETMEN ATAMALARI İLE İLGİLİ SORU ÖNERGESİNİ TBBM'NE SUNDU

IHA

MHP Kırşehir Milletvekili Prof. Dr. Yıldırım Türk, terör olaylarının arttığı bir ortamda okulların açılması ile birlikte, Doğu ve Güneydoğu’ya atanan ve halen o bölgede görev yapan öğretmenlerin güvenliğinden endişe ettiklerini belirterek, öğretmenlerin can güvenliğinin nasıl sağlanacağı konusunda TBMM’ye yazılı bir soru önergesi vererek Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun cevap vermesini istedi.
16 Eylül 2015 tarih ve 2015/793 sayı ile Milliyetçi Hareket Partisi TBMM Grup Başkanlığı olarak MHP Kırşehir Milletvekili Prof. Dr Yıldırım Türk’ün soru önergesini Meclis Başkanlığı’na sundu.
Milletvekili Yıldırım Türk, soru önergesi ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, "Terör olaylarının arttığı bir ortamda okulların açılması ile birlikte, Doğu ve Güneydoğu’ya atanan ve halen o bölgede görev yapan öğretmenlerin güvenliğinden endişe duymaktayız. Zaten çok zor şartlarda çalışan siz değerli eğitimcilerin ilave olarak böyle bir problemle karşılaşabileceği düşüncesi bizi üzmektedir. Bu amaçla TBMM Başkanlığı’na 16/09/2015 tarih, 2015/793 sayı ile Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun cevaplaması isteğiyle, Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ne yeni atanan ve halen orada çalışan öğretmenlerin güvenliğinin nasıl sağlanacağı ve 2015-2016 Eğitim-Öğretim yılının zamanında başlayıp başlayamayacağı ile ilgili yazılı soru önergesi verdim” dedi.
Kırşehir Milletvekili Yıldırım Türk, TBMM Başkanlığı’na sunduğu soru önergesinde şöyle açıklama yaptı: "Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ilk atama ve kurumlar arası yeniden atama gibi kapsamında 37 bin öğretmen ataması gerçekleştirilmiştir. Bu öğretmenlerimizde Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ne atananlar, güvenlik konusunda büyük endişe duymaktadır. 37 bin öğretmen atamasında toplam kaç öğretmenimiz Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ndeki illere atanmıştır? Bu bölgelerimizdeki illerde yeni atanan öğretmenlerle birlikte görev yapan toplam öğretmen sayısı kaçtır? Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ne atanan ve halen görev yapan öğretmenlerimizin güvenlik konusundaki endişeleri doğru mudur? Doğru ise bu konudaki endişeleri nasıl gidermeyi düşünüyorsunuz? Bu konuda her hangi bir çalışmanız var mıdır? Bu konuda her hangi bir tedbir alınmış mıdır? Bu bölgelerimizde okullar, 2015-2016 eğitim ve öğretim yılına planlandığı şekilde 28 Eylül 2015 tarihinde başlayabilecek midir? Başlayabilecek ise yaşanan bu terör ortamda nasıl başlatmayı planlıyorsunuz?
Kırşehir ilimizin de öğretmen ihtiyacı diğer illerimizde olduğu gibi sürekli olarak artmaktadır. 37 bin öğretmen atamasında Kırşehir’e atanan öğretmen sayısı kaçtır? Bu sayı Kırşehir için yeterli midir?"

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kırşehir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kırşehir ilinden Milletvekili Prof. Dr. Yıldırım Türk: hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 18 Eylül 2015 tarihinde saat 10 35’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Milletvekili Prof. Dr. Yıldırım Türk: haberi güncellenecektir.

KIRŞEHİR İLÇELERİ
  KIRŞEHİR NAMAZ VAKİTLERİ
  22 Ağustos 2017, Salı
  • İmsak
   04:08
  • Guneş
   05:55
  • Öğle
   12:57
  • İkindi
   16:42
  • Akşam
   19:38
  • Yatsı
   21:11
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı