KİLİS HABERLERİ

Milletvekili Mustafa Yün’ün Cumhuriyet Bayramı Mesajı

IHA
28.10.2015 - 12:20Son Güncelleme :

MHP KİLİS MİLLETVEKİLİ DR MUSTAFA YÜN, CUMHURİYET BAYRAMI NEDENİYLE BİR MESAJ YAYINLADI

IHA

MHP Kilis Milletvekili Dr. Mustafa Yün, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle yayınladığı kutlama mesajında, "Bu topraklara vurulan tarih öncesi Türk mührü, kıyamete kadar kalacak" ifadesinde bulundu.
MHP Kilis Milletvekili Dr. Mustafa Yün, koca bir cihan devletini liğme liğme etmek suretiyle Türk Milletini ve Türklüğü tarih sahnesinden silme gayretinde bulunan emperyalist ve küresel güçler içteki bulunan yerli iş birlikçileri sayesinde bu gayelerine kısmen ulaştıklarını ileri sürerek, bölüşülen ve parçalanan toprakların uzun süre düşman çizmesi altında inim inim inlediğini ifade etti.
Yün, "Bu vahim durum Türk Milletinin Yüksek İmanı ve kararlılığı karşında Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ve onun arkadaşları tarafından Samsun’da atılan ilk adım ve devamında verilen büyük mücadele sonucu düşmanlar topraklarımızdan kovulmuş, geldikleri gibi geri gönderilmiştir.Anadolu Topraklarına yeniden vurulan Türk mührü sonucu, 29 Ekim 1923 günü, Türk Milletinin karakterine ve medeniyet anlayışına uygun olan Cumhuriyet sistemi ilan edilerek, Türk Milletinin yeniden vatan yaptığı bu topraklar da kıyamete kadar kalması sağlanmıştır. Bugün idrak ettiğimiz 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı büyük zorluklar, çile, ızdırap ve meşakkat sonucu bizlere emanet edilmiş bu emanetin ilelebet kalması konusunda da tavsiyelerde bulunmuştur.Bugün geldiğimiz nokta da görünen manzara, endişeli ve kaygılı bir durum sergilemektedir. Bundan 92 yıl önce ki Türklüğü ve Türk Milletini Anadolu’dan kovmaya çalışan küresel ve emperyalist güçler bugün de aynı şekilde yerli iş birlikçilerin sayesinde Türk Milletinin ve Cumhuriyetin değerlerini yıpratmak ve ortadan kaldırmak için ellerden gelen sinsi ve tehlikeli oyunları oynamaktan çekinmemektedirler.Bu durum karşısında Büyük Türk Milleti dün olduğu gibi bugün de sağduyusu ve sarsılmaz iradesi ile karşı koyacak bu çirkin ve sinsi oyunu oynayanlara ağır bir tokat vuracaktır" ifadelerini kullandı.
Cumhuriyetin 92. kuruluş yıldönümü kutlayan Yün, Atatürk ve silah arkadaşları için rahmet diledi. Yün açıklamasını, “Bu topraklara vurulan tarih öncesi Türk mührü, kıyamete kadar kalacak, Türkün ve Türk Milletinin azmi karşısında içten ve dıştan plan kurmaya kalkışan mahviller emellerine ulaşamayacaklardır. Bu topraklar dün Türk’tü bugün de Türk yarın da Türk olarak kalmaya devam edecektir.Zihinlerinde ve beyin arkalarında Yeni Türkiye safsatasıyla aldatmaya ve kandırmaya çalışan siyasi düşünceye sahip olanlar, koca bir geçmişi olan Türk Milletinin bu topraklarda kurmuş olduğu son kale olan Türkiye Cumhuriyeti Devleti, 92 yıl yaşadığı gibi kıyamete kadar da yaşayacağını hiç kimse unutmamalıdırlar” ifadelerine yer verdi

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kilis haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kilis ilinden Milletvekili Mustafa Yün’ün Cumhuriyet Bayramı Mesajı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Ekim 2015 tarihinde saat 12 20’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Milletvekili Mustafa Yün’ün Cumhuriyet Bayramı Mesajı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı