MALATYA HABERLERİ

Milletvekili Mustafa Şahin’den Sağduyu Çağrısı

IHA
10.09.2015 - 17:52Son Güncelleme :

AK PARTİ MALATYA MİLLETVEKİLİ MUSTAFA ŞAHİN, TERÖR OLAYLARINI KINADI.

IHA

Son günlerde artan terör olaylarına bir tepki de AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin’den geldi. Şahin, “Başta Dağlıca olmak üzere ülkemizin çeşitli şehirlerinde yaşanan ve milletimizi derinden sarsan eli kanlı terör örgütünün saldırılarını şiddetle kınıyor ve lanetliyorum” dedi.
Şahin, “7 Haziran 2015 Milletvekili Genel Seçimleri sonrasında belli çevrelerce oluşturulmaya çalışılan siyasi belirsizliği, kirli emelleri ve alçakça planları için kullanan terör örgütleri, masum insanları hedef seçmiş ve katliamlara başlamıştır. Terör örgütünün güvenlik güçlerimize yönelik saldırıları ve bölge halkına uyguladığı zulüm milletimiz nezdinde derin infiale dönüşmüştür. Bu yaşananlarla birlikte yurdun muhtelif bölgelerinde başlatılan demokratik tepkilerin yer yer duygularını kontrol edemeyen çevrelerce siyasi parti binalarına ve sivil vatandaşlarımıza yöneldiğini görmekteyiz. Siyasi parti merkezleri ve sivil vatandaşlarımızın canlarına ve mülklerine zarar vermek kabul edilemez. Terörün cezasını hukuk çerçevesinde güvenlik güçlerimiz ve yargı verecektir. Kimse kendisini kanunun yerine koymamalıdır. Devletimiz şiddet ve teröre karşı; idari, askeri ve hukuki tüm mekanizmaları hızlı ve yerinde bir şekilde işletmektedir. Hükümetimiz ve devletimizin her birimi ülkemizin geleceğine ket vuran bölücü terör örgütünün kökünü kazımak için gerekli mücadeleye kararlılıkla devam etmektedir. Yurt içinde yaşanan kontrolsüz tepkilerin ve kasıtlı çevrelerce giderek iç kargaşa provalarına dönüştürülmek istenen şiddet eylemlerinin, cani terör örgütünün yapmak istediklerine katkı sağlamaktan başka bir faydasının olmayacağı açıktır. Kontrollü ve kontrolsüz şekilde sokaklara yayılan, her türlü dış müdahaleye açık hale gelen ve nereye varacağı belli olmayan bu şiddet ve terör olayları; ne bu işe alet olanlara ne de ülkemize felaketten başka bir şey getirmeyecektir” diye konuştu.
“Analar ağlamasın, ocaklar sönmesin ve kardeşlik hukuku gelişsin diye başlatılan milli kardeşlik sürecinde yeni katliamlar yapmak, kan ve gözyaşı siyasetini devam ettirmek için planlar yapan PKK terör örgütü, haince ve kalleşçe saldırılarıyla milletimizin birliğine ve dirliğine tuzak kurmuş, toplumun birlikte yaşama umuduna darbe vurmuştur” diyen Mustafa Şahin, “İçeriden ve dışarıdan beslenen terör örgütlerinin adları, haince planları ve amaçları ne olursa olsun, 78 milyonun hep birlikte geleceğe yürüyüşünü, yeniden büyük Türkiye’yi inşa yolculuğunu engelleyemeyecekler, gelecek umutlarımızı söndüremeyeceklerdir. Gün akıtılan şehit kanları üzerinden siyaset yapılacak gün değildir. Gün şehitlerimiz üzerinden siyasi rant elde etme günü değildir. Gün teröre karşı el ele, omuz omuza olma günüdür. Bu vesileyle son günlerde yaşanan bu şiddet ve terör eylemleri neticesinde şehit olan güvenlik güçlerimize Allah’tan rahmet, acılı ailelerine sabır, yaralı güvenlik güçlerimize acil şifalar diliyorum” ifadelerine yer verdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Malatya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Malatya ilinden Milletvekili Mustafa Şahin’den Sağduyu Çağrısı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 10 Eylül 2015 tarihinde saat 17 52’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Milletvekili Mustafa Şahin’den Sağduyu Çağrısı haberi güncellenecektir.

MALATYA NAMAZ VAKİTLERİ
23 Kasım 2017, Perşembe
 • İmsak
  05:28
 • Guneş
  07:10
 • Öğle
  12:24
 • İkindi
  15:01
 • Akşam
  17:18
 • Yatsı
  18:48
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı