İZMİR HABERLERİ

Milletvekili Kaya'dan MMO İzmir'e salon tepkisi-ek

DHA
22.04.2016 - 14:07Son Güncelleme :

YEREL HABERLER İZMİR

DHA

 Milletvekili Kaya'dan MMO İzmir'e salon tepkisi-ek

MAKİNA MÜHENDİSLERİ ODASI'NDAN YANIT VAR

TMMOB Makina Mühendisleri Odası İzmir Yönetim Kurulu adına yapılan yazılı açıklamada, AK Parti İzmir Milletvekili Atilla Kaya'nın, kendilerine yönelik "Salon vermeme, terörü cesaretlendirmek" suçlamalarına yanıt verildi. Salonun TBMM'de grubu olan bir yasal partiye ücreti karşılığı kiralandığı belirtilen açıklamada şu görüşler dile getirildi,

"Sayın Kaya, Şubemizin, AKP Kadın Kolları tarafından düzenlenmek istenen etkinliğe salon tahsis etmediğini belirterek buna dair görüşlerini saldırgan bir dille ifade etmiştir. Tüm İzmir kamuoyunca bilinmektedir ki, Şubemiz tarafından işletilmekte olan MMO Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi Salonları, başta sivil toplum/demokratik kitle örgütleri, meslek odaları, okullar, şirketler olmak üzere faaliyette olduğu süre zarfında binlerce kurum, kuruluşu ve yüzbinlerce yurttaşımızı ağırlamıştır. Ancak şu bilinmelidir ki, mutlak hegemonya hevesi ile hiçbir demokratik teamülü tanımayan, yandaşları haricinde gazetecileri akredite etmeyen, bununla kalmayıp aleyhlerinde haber yapan gazetecileri yargılayan, gazetecileri, sadece mesleklerini icra ettikleri için tutuklayan, barış isteyen akademisyenleri hapseden, kadına yönelik şiddeti cesaretlendiren, çocuk istismarcılarına kalkan olan, Odamızın çatı örgütlülüğü olan Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği'ni (TMMOB) yıllardan beri sergilediği çabalarla parçalamaya, yok etmeye çalışanlara tahsis edilecek salonumuz yoktur. İzmir kamuoyuna bir kez daha duyurmak isteriz ki, MMO Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi'nin kapıları, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da demokrasiden ve halkımızın çıkarlarından yana olan herkese açıktır. Tüm kamuoyu bilmektedir ki, Kaya'nın Şubemize yönelik bu saldırgan tutumu, iktidarın bahsi geçen politikalarından bağımsız değildir. Odamız MMO ve çatı örgütümüz TMMOB, diktatörlük heveslilerine ve faşizme teslim olmamıştır, olmayacaktır."

İZMİR (DHA)

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Milletvekili Kaya'dan MMO İzmir'e salon tepkisi-ek hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 22 Nisan 2016 tarihinde saat 14 07’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Milletvekili Kaya'dan MMO İzmir'e salon tepkisi-ek haberi güncellenecektir.

  İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ
  19 Kasım 2017, Pazar
  • İmsak
   06:09
  • Guneş
   07:50
  • Öğle
   13:08
  • İkindi
   15:47
  • Akşam
   18:04
  • Yatsı
   19:34
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı