KONYA HABERLERİ

Milletvekili Kalaycı Lojistik Merkezini Sordu

IHA
14.09.2015 - 13:38Son Güncelleme :

MHP GENEL SEKRETER YARDIMCISI VE KONYA MİLLETVEKİLİ MUSTAFA KALAYCI, KONYA-KAYACIK LOJİSTİK MERKEZİ YAPIM İHALESİNİN NEDEN İPTAL EDİLDİĞİNİ SORDU

IHA

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Konya Milletvekili Mustafa Kalaycı, Konya-Kayacık Lojistik Merkezi yapım ihalesinin neden iptal edildiğini sordu.
MHP Genel Sekreter Yardımcısı ve Konya Milletvekili Mustafa Kalaycı, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Feridun Bilgin tarafından yazılı olarak cevaplandırılması istemiyle soru önergesi verdi. Kalaycı önergesinde, Konya-Kayacık Lojistik Merkezinin 8 yıldır yapılmayı beklediğini belirterek, “Konya ekonomisi için büyük önem arz eden Kayacık Lojistik Merkezi ile ilgili olarak 8 yıldır bir çivi dahi çakılmamıştır. TCDD resmi sitesinde yer alan bilgilere göre, 17 ayrı yerde yapılması programlanan lojistik merkezlerin birçoğu hizmete bile açılmıştır. 2008 yılında Yatırım Programına giren Konya-Kayacık Lojistik Merkezi’nin yapım ihalesi nihayet 26 Haziran 2014 tarihinde yapılabilmiş, ancak 49 firmanın başvurduğu söz konusu ihalenin iptal edildiği 20 Ağustos 2015 tarihli basında yer almıştır” dedi.
Mustafa Kalaycı soru önergesinde şu görüşlere yer verdi; “Konya-Kayacık Lojistik Merkezi Yapımı ihalesi neden iptal edilmiştir? Sorun nedir? 49 firmanın katıldığı ihaleyle ilgili yaklaşık 14 ay ne yapılmış, ne beklenmiştir? İptal gerekçesi kamuoyuna neden açıklanmamıştır?. İlk etapta 634 bin metrekare olarak planlanan Lojistik Merkezi alanının bir milyon metrekareye çıkarılmasının gerekçesi nedir? Alanla ilgili bir yer değişikliği olmuş mudur?. Başlangıçta öngörülemeyen bir gelişme mi yaşanmıştır?. Lojistik Merkezi alanı ile ilgili olarak 2007 yılından itibaren ilçe ve büyükşehir belediyelerince hangi tarihlerde ve ne türlü imar planı tadilatları yapılmıştır?. Lojistik Merkezi alanı için nerede, kaç metrekarelik kamulaştırma yapılmış, metrekaresi kaç liradan, kaç kişiye ve ne tutarda kamulaştırma bedeli ödenmiştir?. Kamulaştırmalarda herhangi bir sorun yaşanmış mıdır?. Şikayet ya da dava konusu yapılan bir durum var mıdır?. Lojistik Merkezi Yapım ihalesine yeniden çıkılacak mıdır?. Ne zaman?. Konyalı bu merkezin hizmete açıldığı günleri ne zaman görebilecektir?.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Konya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Konya ilinden Milletvekili Kalaycı Lojistik Merkezini Sordu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 14 Eylül 2015 tarihinde saat 13 38’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Milletvekili Kalaycı Lojistik Merkezini Sordu haberi güncellenecektir.

KONYA NAMAZ VAKİTLERİ
20 Kasım 2017, Pazartesi
 • İmsak
  05:48
 • Guneş
  07:29
 • Öğle
  12:46
 • İkindi
  15:26
 • Akşam
  17:44
 • Yatsı
  19:12
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı