ERZURUM HABERLERİ

Milletvekili Ilıcalı: Erzurum'da jeotermal enerji kullanılmalı

DHA
04.06.2016 - 11:40 |Son Güncelleme :
DHA

 ERZURUM, (DHA)-  Seçim bölgesi Erzurum'un enerji sorunlarına çözüm arayan Erzurum Milletvekili  Mustafa Ilıcalı (AKP), Erzurum'un kömür rezervi ile jeotermal enerjinin kullanımını sağlamak için konuyu meclis gündemine taşıdı. 

Nüfus azlığı nedeni ile yatırım onayı alınamayan doğalgaz hattı projelerinde de esneklik yapılması isteyen Milletvekili Mustafa Ilıcalı, TBMM'nin 3 Haziran günü yapılan genel kurul oturumunda bir konuşma yaptı. Erzurum ve bölgesinde yer alan jeotermal enerjinin kullanımına yönelik termik santral kurulmasına verdiği destekten dolayı Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak'a teşekkür eden Mustafa Ilıcalı, konuşmasında, bölgede yer alan kömür rezervlerine dikkat çekti. Kömür kaynaklarının değerlendirilmesi ve jeotermal enerjinin hayata geçirilmesinin önemine işaret eden Mustafa Ilıcalı,bölgedeki  jeotermal enerji kaynaklarının belirlenmesi ve kullanılması için Maden Tetkik Arama Enstitüsü (MTA) ile toplantılar yaptığını, uzmanlardan oluşan ekibin Erzurum'da incelemeler  yaptığını bildirdi. Bölgenin jeotermal kaynaklarının belirlenmesi ve kullanılması için MTA tarafından yürütülen çalışmaların devam ettiğine anlatan Ilıcalı, "Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak soruma verdiği cevapta yerli enerji ve yerli kaynakların kullanımını ön planda tuttuklarını belirtti. Albayrak, sadece Erzurum'un değil, Eskişehir, Konya, Afyon, Trakya, Afşin, gibi Türkiye'nin birçok yerindeki doğal kömür rezervleri ve kaynaklarını maksimum seviyede değerlendireceklerini ifade etti" diye konuştu.
 
FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Erzurum haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Erzurum ilinden Milletvekili Ilıcalı: Erzurum'da jeotermal enerji kullanılmalı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 04 Haziran 2016 tarihinde saat 11 40’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Milletvekili Ilıcalı: Erzurum'da jeotermal enerji kullanılmalı haberi güncellenecektir.

ERZURUM NAMAZ VAKİTLERİ

20 Ekim 2019, Pazar
 • İmsak
  04:59
 • Güneş
  06:22
 • Öğle
  12:05
 • İkindi
  15:08
 • Akşam
  17:38
 • Yatsı
  18:56
Sayfa Başı