KONYA HABERLERİ

Milletvekili Halil Etyemez Esnafla Bir Araya Geldi

IHA
22.10.2015 - 18:30Son Güncelleme :

AK PARTİ KONYA MİLLETVEKİLİ HALİL ETYEMEZ SEÇİM ÇALIŞMALARI KAPSAMINDA SANAYİ ESNAFINI ZİYARET ETTİ.

IHA

AK Parti Konya Milletvekili Halil Etyemez, seçim çalışmaları kapsamında Anadolu Sanayi Sitesi’nde faaliyet gösteren esnaf ile bir araya geldi.
AK Parti Konya İl Teşkilatı, 1 Kasım seçimleri için çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. AK Parti Konya Milletvekili Halil Etyemez, Selçuklu Anadolu Sanayi Sitesi’nde esnafı ziyaret etti. Sanayi esnafı ile sohbet eden ve sıkıntılarını dinleyen Halil Etyemez, 1 Kasım’da yapılacak seçimlerde Başbakan Ahmet Davutoğlu ve AK Parti’ye destek istedi. Etyemez, iş dünyası ile ilgili vaatleri hakkında da esnafı bilgilendirdi.
“KENDİ İŞİNİ KURAN GENÇLERE DESTEK OLACAĞIZ”
AK Parti’nin seçim beyannamesinde iş dünyası ve çalışanlar ile alakalı birçok düzenleme olduğunu söyleyen AK Parti Konya Milletvekili Halil Etyemez; “Gençlerimizin istihdama ve üretime katılmalarını çok önemsiyoruz. Bu bağlamda gençlerimiz, kendi işini kurmaları halinde onlara 50 bin TL hibe, 100 bin TL faizsiz kredi ve 3 yıl boyunca vergi muafiyeti getiriyoruz” dedi.
“EMEKLİLERİMİZİ EV SAHİBİ YAPACAĞIZ”
Yine AK Parti’nin seçim beyannamesinde emekliler ile ilgili yer alan vaatler hakkında da bilgi veren Halil Etyemez, şunları söyledi; “Seçim beyannamemizi halkımızın beklentilerini göz önünde bulundurarak oluşturduk. 1 Temmuz’da bin TL’nin altında maaş alan emeklilerimize 100 TL seyyanen zam verilmişti. İnşallah önümüzdeki dönemle birlikte bin TL’nin altında maaş alan emeklimiz kalmayacak. Yine emeklilerimizi 250 TL taksitle ev sahibi yapıyoruz TOKİ aracılığı ile. Bunun ile alakalı çalışmalarda sona gelindi. Emekli dernekleri bu konuda çalışmalarına başladı bile.”
“ASGARİ ÜCRET 1300 TL OLACAK”
AK Parti olarak söz verdikleri tüm vaatleri yerine getireceklerinin altını çizen Halil Etyemez, AK Parti’nin vaatlerinin tamamının gerçekçi ve ayağı yere basan vaatler olduğunu ifade ederek, “Asgari ücretin 1300 TL’ye çıkarılacak olması, milletimiz tarafından çok olumlu karşılandı. İnşallah önümüzdeki dönemde biz hükümet olarak çalışanımızı enflasyona ezdirmemeye devam edeceğiz” dedi.
Türkiye genelinde 700 binin üzerinde taşeron işçinin bulunduğunu ve yeni dönemde bununla ilgili de yeni düzenlemeler yapacaklarının altını çizen AK Parti Konya Milletvekili Halil Etyemez; “Asıl işte çalışanları kadrolu olarak istihdam edeceğiz. Ülke genelinde 700 bin civarında taşeron işçimiz var. İnşallah 1 Kasım’dan sonra bununla ilgili de düzenlemeyi yapacağız ve asıl işte çalışan kardeşlerimize kadro vereceğiz” dedi.
Parti olarak her zaman sanayici, esnaf ve üretici ile bir arada olduklarını dile getiren Halil Etyemez, 7 Haziran sonrası oluşan ortamın sanayici ve esnafı zor durumda bıraktığını söyledi. Söz konusu ortamın sona ermesi için güven ve istikrarın yeniden tesis edilmesi gerektiğine vurgu yapan Etyemez; “Sanayi, esnaf ve üretici ile sık sık bir araya geliyoruz. Dedikleri tek şey, ‘Nerde kaldınız? Bir an önce iktidara gelin ve bu ülkenin geleceğine sahip çıkın…’ Bu çok önemli bir tespit. Gerçekten de güven ve istikrarı sağlayacak bir iktidarın yeniden iş başına gelmesi gerekiyor. Bu da AK Parti’dir. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli çıkıyor her şeye ‘hayır’ diyor. Seçim akşamı ‘hayır’ diyor. Haftalarca yine ‘Hayır’ diyor ama ne hikmetse bugünlerde yeniden ‘koalisyon kuralım’ diyor. Neden daha önce bunları söylemedin? Sayın Bahçeli tabanın tepkisini yeni yeni görmeye başladı. Ama artık çok geç” şeklinde konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Konya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Konya ilinden Milletvekili Halil Etyemez Esnafla Bir Araya Geldi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 22 Ekim 2015 tarihinde saat 18 30’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Milletvekili Halil Etyemez Esnafla Bir Araya Geldi haberi güncellenecektir.

KONYA NAMAZ VAKİTLERİ

13 Aralık 2017, Çarşamba
 • İmsak
  06:07
 • Guneş
  07:50
 • Öğle
  12:55
 • İkindi
  15:24
 • Akşam
  17:39
 • Yatsı
  19:11
Sayfa Başı