BİLECİK HABERLERİ

Milletvekili Eldemir: “Kent Konseyleri Yerel Yönetimlere Büyük Katkılar Sağlar”

IHA
05.08.2015 - 16:13Son Güncelleme :

KENT KONSEYİ

IHA

AK Parti Bilecik Milletvekili Halil Eldemir, il genelinde oluşumunu tamamlayarak faaliyet sürdüren ve ilin tek kent konseyi olma özelliğini taşıyan Bozüyük Kent Konseyini ziyaret etti. Aynı zamanda kendisi de eski bir kent konseyi üyesi olan Eldemir, kent konseylerini önemsediğini ve yapılacak çalışmalarda her türlü katkıyı sağlamaya hazır olduğunu söyledi. Eldemir, ortak aklın buluştuğu bu yapılanmaların yerel yönetimlere büyük katkılar sağladığını kaydetti.
Ziyarette Milletvekili Halil Eldemir ve beraberindekileri Kent Konseyi Başkanı Muzaffer Tekelioğlu ve yönetim kurulu üyeleri karşıladı. Bozüyük Kent Konseyi Başkanı Tekelioğlu, Milletvekili Halil Eldemir’in ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Bozüyük Kent Konseyi Belediye Başkanımız Fatih Bakıcı’nın gayretleri ile hayata geçirilmiş ve ortak aklın buluştuğu bir yapılanmadır. İlçemizin sivil toplum kuruluşu temsilcileri başta olmak üzere, siyasi parti temsilcilerinin, kamu kurum ve kuruluşu temsilcilerinin, mahalle muhtarlarının, oda ve borsa temsilcilerinin kısacası ilçeyi temsil eden tüm kuruluşlarımızın temsil edilmeye çalışıldığı ve Bozüyük’ümüzün gelişmesi ve kalkınması, halkımızın daha sağlıklı ve huzurlu bir şekilde yaşamasına destek sağlayan “Birlikte Yönetiyoruz” düsturu ile hareket eden bir kuruluştur. Kent Konseyi bünyesinde Kadın Meclisi başta olmak üzere, Engelliler Meclisini, Gençlik ve Çocuk meclislerini hayata geçireceğiz” dedi.
Belediye Başkanı Fatih Bakıcı ise, “Muzaffer Hocamızın başkanlığında oluşturulan Kent konseyinin hayata geçirilmesini çok arzu ettik. Yerel yönetimler halkın dilek ve isteklerini sivil toplum kuruluşları aracılığı ile bizlere aktarmaya çalışırlar. Kent konseyleri Belediye Kanunun 76. maddesi doğrultusunda kurulan yapılardır. Biz halkımızın isteklerini yerine getirme hususunda kent konseylerinin önemini bildiğimiz için ilk işimiz kent konseylerinin kurulmasını sağlayarak çalışmalarımıza başladık. Demokratik usullerde seçimleri yaparak kent konseyimizi oluşturduk. Birlikte hareket ederek Bozüyük için çalışacağız. Kısacası halkımızla birlikte yöneteceğiz” diye konuştu.
Bilecik Milletvekili Halil Eldemir de, kendisinin de Bursa Büyük Şehir Belediyesi Kent Konseyinde bir dönem görev aldığını belirterek, “Kent Konseyleri halkımızın görüş ve düşüncelerini yönetim kademelerine ulaştırmada köprü vazifesi görürler. Ben Kent Konseylerini çok önemsiyorum. Sadece Bozüyük ilçesinde yapılanmasını tamamlayan Kent Konseyimizin çalışmalarına her türlü katkıyı sağlamaya hazırım. Yapacağınız projelere destek konusunda hiç şüpheniz olmasın. Bozüyük’ümüz başta olmak üzere Bilecik genelinde, hatta ülkemize katkı sağlayacak projelerinize destek sağlayacağım. Ben Başta Kent Konseyi başkanı Muzaffer Tekelioğlu olmak üzere Yönetim Kurulu üyelerine başarılar dilerim" şeklinde konuştu.
Ziyaret, karşılıklı fikir alışverişi sonrasında hatıra fotoğrafı çekinilmesi ile sona erdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bilecik haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bilecik ilinden Milletvekili Eldemir: “Kent Konseyleri Yerel Yönetimlere Büyük Katkılar Sağlar” hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 05 Ağustos 2015 tarihinde saat 16 13’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Milletvekili Eldemir: “Kent Konseyleri Yerel Yönetimlere Büyük Katkılar Sağlar” haberi güncellenecektir.

  BİLECİK NAMAZ VAKİTLERİ
  17 Kasım 2017, Cuma
  • İmsak
   05:57
  • Guneş
   07:41
  • Öğle
   12:56
  • İkindi
   15:33
  • Akşam
   17:50
  • Yatsı
   19:22
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı