Gündem Haberleri

  Milletvekili demir yolu için yürüyecek

  A.A
  02.11.2009 - 15:33 | Son Güncelleme:

  CHP Bursa Milletvekili Kemal Demirel, Bandırma-Bursa-Bilecik demir yolunun 2010 yatırım programına alınması ve temelinin bir an önce atılması için Balıkesir'in Bandırma ilçesinden Bursa'ya kadar yürüyecek.

  Demirel, partisinin il başkanlığında düzenlediği basın toplantısında, yıllardır demir yolunun Bursa'ya getirilmesi için çalışma yaptığını, aradan geçen yıllara rağmen kentin hala demir yolu ağına bağlanmadığını söyledi.

  Bandırma-Bursa-Bilecik demir yoluyla ilgili de imza kampanyaları, basın toplantıları düzenlediğini anımsatan Demirel, demir yolu için 38 ili dolaştığını, Bilecik'ten Bursa'ya, Bursa'dan Mudanya'ya yürüdüğünü hatırlattı.

  Demirel, “Milletvekili olarak yine yollara düşeceğim. Yetkililer gerekli hassasiyeti göstermediği için Bursa demir yolundan mahrum bırakılmış ve bırakılmaya devam ediliyor. Bursa'ya demir yolu isterken aslında var olanı geri istiyoruz. Eskiden Bursa'da demir yolu vardı ama onu da bizden aldılar” dedi.

  Bursa'nın Türkiye'nin 4. büyük kenti olduğunu belirten Demirel, şöyle konuştu:

  “Bu kadar önemli bir kentin demir yolundan mahrum edilmesini kabul etmek mümkün değil. Bu noktada sık sık bu konuyu gündeme getirerek herkesin bu konuda duyarlılık göstermesini istedim, bekledim. Ama artık 'yeter' diyoruz. Trafik terörüne nasıl 'yeter' diyorsak artık demir yolu konusunda da 'yeter' diyoruz. 2010 yılında bütçeden Bandırma-Bursa-Bilecik demir yolu için kaynak aktarılmasını ve temelinin atılmasını görmek istiyoruz. Bu noktada cuma ve cumartesi günü demir yolu yürüyüşü yapacağım. Bandırma'dan başlayıp Bursa Atatürk heykeli önünde noktalayacağım.”

  Son 2 dönemdir milletvekilliği yaptığını ve sık sık demir yolu konusunu gündeme getirdiğini söyleyen Demirel, demir yolunun en güvenilir ulaşım aracı olduğunu bildirdi.

  Demirel, bu konuda artık söz değil icraat beklediklerini ifade ederek, şunları kaydetti:
  “Bursa sahipsiz, kimsesiz değildir, hak ettiğini alması gereken bir kenttir. Bursa hem Türkiye'ye hem de Avrupa'ya demir ağlarla bağlanmalıdır. Bu kapsamda yaklaşık 13 yıldır verdiğim mücadeleden ödün vermeyeceğim. Bu ülkeye yol da demir yolu da lazım. Demir yolu bu ülkenin bağımsızlığıdır, özgürlüğüdür. Tüm Bursalıları yapacağım yürüyüşe destek vermeye çağırıyorum.”
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı