MALATYA HABERLERİ

Milletvekili Çalık'tan Kadın Girişimciler Derneğine ziyaret

AA / Yeter Erdine
29.02.2016 - 18:08Son Güncelleme :
Milletvekili Çalıktan Kadın Girişimciler Derneğine ziyaret
AA / Yeter Erdine

MALATYA (AA) - AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Battalgazi Kadın Girişimciler Derneğini ziyaret etti.

AK Parti İl Başkanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, Çalık, tarihi Silahtar Mustafapaşa Kervansarayı'nda bulunan derneğin bürosunda gerçekleşen ziyarette yaptığı konuşmada, girişimci kadınların toplum ve ülke için önemli olduğunu belirterek, sayılarının artması gerektiğini bildirdi.

Kadın girişimcilerin kooperatifçilik faaliyetlerine el atması gerektiğine dikkat çeken Çalık, "Kooperatifçiliği mutlaka değerlendirin ve bir kadın kooperatifi kurun. Kooperatiflerin çalışma alanı Gümrük ve Ticaret Bakanımız Bülent Tüfenkci'ye bağlı. Kooperatifçiliğin ilimize ve bölgemize çok ciddi katkıları olacak, kadınlarımıza da özel katkısı olacak. Hem bütçe ayrılıyor, hem de çalışmalar yapılıyor. Kooperatifçiliği teşvik etme adına bir proje hazırlayın. Gereken destekleri sağlayacağız" açıklamasında bulundu.

Dernek Başkanı Nihal Karahan da ziyaret için teşekkür ederek, faaliyetlerini anlattı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Malatya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Malatya ilinden Milletvekili Çalık'tan Kadın Girişimciler Derneğine ziyaret hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Şubat 2016 tarihinde saat 18 08’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Milletvekili Çalık'tan Kadın Girişimciler Derneğine ziyaret haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı