ESKİŞEHİR HABERLERİ

Milletvekili Çakırözer’den Ticaret Borsası’na Ziyaret

IHA
01.09.2015 - 12:51Son Güncelleme : 01.09.2015 - 12:52
IHA

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, Eskişehir Ticaret Borsası’nı ziyaret etti.
Ziyaret sırasında çiftçilerle bir araya gelen Çakırözer, bu yıl alınan mahsullerinin bereketli olmasını diledi. Mahsul satışını da izleyen Çakırözer, burada Eskişehir Ticaret Borsası Başkanı Ömer Zeydan’dan bilgi aldı. Daha önce kendisine bahsedilen adi ortakların mağduriyet yaşadıkları K2 belgesi ile ilgili olarak çözüm önerisini Ulaştırma Bakanlığı’na sunduğunu kaydeden Çakırözer, konuyu Meclis gündemine de getirdiğini ifade etti. Sorunun tüm ülkede yaşandığına değinen Çakırözer, kurulan geçici hükümetin konuyu değerlendirmesi temennisinde bulundu. Çakırözer, “Başkanımız taşmacılık yapan arkadaşlarımızın bir sıkıntısı var demişti, bize daha önce konuyu aktardı. Başkanımız bize bunu aktarmadan önce Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nde de bu işin sıkı takibini yapmış. Mesele K2 belgesi. Sorunun çözülmesi için önergeyi Meclis gündemine getirdik. Ulaştırma Bakanı’na aktardık. Benim yaptığım sadece aracılık etmekten ibaret. Asıl mücadeleyi Borsa Başkanımız sürücüler adına kararlılıkla takibini yapıyor. Ben de Eskişehir milletvekili olarak sürücü arkadaşlarımızın mağduriyetlerine ilişkin taleplerini emir bildim, aracılık ettim. İnşallah bu geçici hükümet konuyu değerlendirir. Yapılamazsa 1 Kasım’dan sonra oluşacak hükümetin konuyla acilen ilgilenmesi lazım. Adi ortaklık olanların tümünü ilgilendiriyor. Bu konu sadece Eskişehir için değil tüm Türkiye’de yaşanan bir sorun” dedi.
K2 belgeleri alımı ile ilgili yaşanan mağduriyet hakkında bilgi veren Eskişehir Ticaret Borsası Başkanı Ömer Zeydan ise, “Taşımacılıkta kullanılan K belgeleri var. Bunlar taşımacılığın statüsüne göre değişiyor. Bir de ticaret erbabının kendi işinde kullanmış olduğu araçlarla ilgili K2 belgeleri var. Bu belgeler daha önce adi ortaklıklarda veriliyordu, daha sonra yönetmelik ya da kanun değişikliği ile K2 belgeleri adi ortaklıklara verilmez oldu. K2 belgelerinin olmamasında da ciddi para cezaları var. Dolayısıyla bundan muzdarip olan ciddi bir kesim bulunuyor. Bununla ilgili bir sonuca ulaşmadık. Konuyu da vekilimize aktardık. Kendisi konuyu Meclis gündemine getirmiş. Bu durum on binlerce aileyi etkiliyor” ifadelerini kullandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Eskişehir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Eskişehir ilinden Milletvekili Çakırözer’den Ticaret Borsası’na Ziyaret hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 01 Eylül 2015 tarihinde saat 12 51’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Milletvekili Çakırözer’den Ticaret Borsası’na Ziyaret haberi güncellenecektir.

  ESKİŞEHİR NAMAZ VAKİTLERİ
  20 Eylül 2017, Çarşamba
  • İmsak
   04:56
  • Guneş
   06:36
  • Öğle
   13:02
  • İkindi
   16:30
  • Akşam
   19:07
  • Yatsı
   20:35
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı