ESKİŞEHİR HABERLERİ

Milletvekili Çakırözer Avrupa Turu Temaslarını Anlattı

IHA
27.09.2015 - 18:01Son Güncelleme :

CUMHURİYET HALK PARTİSİ'NİN (CHP) AVRUPA HEYETİNDE YER ALAN ESKİŞEHİR MİLLETVEKİLİ UTKU ÇAKIRÖZER TEMASLAR HAKKINDA BİLGİ VERDİ.

IHA

Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) Avrupa heyetinde yer alan Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer temaslar hakkında bilgi verdi.
CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl ile birlikte 6 gün süren kapsamlı bir Avrupaturuna çıktı. Heyet İsviçre, Fransa, Belçika, Hollanda, Almanya ve Avusturya’da önemli temaslarda bulunarak ülkeye döndü. Heyet, Strazburg’da Avrupa Konseyi Genel Sekreteri Thorbjorn Jagland ve Avrupa Konseyi İnsan Hakları Raportörü Nils Muiznieks ile Türkiye’de demokrasi ve insan hakları ihlallerini üzerine görüşmeler yaptı. Ardından Brüksel’de Avrupa Parlamentosu (AP) Başkanı Martin Schulz, AP Türkiye Raportörü Kati Piri ve AP Yeşiller Grubu Başkanı RebeccaHarms ile Suriye’li göçmenler konusunda Türkiye’nin beklentileri konuşuldu. İfade ve basın özgürlüğü başta olmak üzere Türkiye’de temel hak ve özgürlüklere yönelik baskı ve kısıtlamalarda görüşme notları arasında yer aldı.
YURTDIŞINDAKİ TÜRKLERE SANDIK MESAJI
Öte yandan Kılıçdaroğlu ve CHP heyeti Bern, Strazburg, Brüksel, Amsterdam, Köln, Frankfurt, Mannheim, StuttgardMünihve Viyana’dadüzenlenen geniş katılımlı salon toplantılarında da partililerle bir araya geldi.
Çakırözer, “Avrupa Buluşmaları” adı verilen 10 toplantıya ilişkin şu değerlendirmeleri yaparak, “Yurtdışında yaşayan 3 milyon vatandaşımızın 1 Kasım seçimlerine katılım süreci 8 Ekim’de başlayacak. 6 ülkede 10 kenti kapsayan buluşmalar kapsamında yurttaşlarımız ile bir araya geldik. Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu ve Yurtiçi ve yurtdışı örgütlenmelerden sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Tekin Bingöl yurttaşlarımıza mutlaka oy vermek için sandığa gitmelerini ve beraberlerinde en az bir kişiyi daha sandığa götürmeleri çağrısında bulundular. Katıldığımız her buluşma çok coşkulu çok kalabalık ve çok heyecanlı geçti. Genel Başkan Yardımcımız Tekin Bingöl ve oy kullanılacak ülkelerdeki ‘CHP Birlikleri’ninyürüttüğü özverili çalışmalar sayesinde seçimlerde yurtdışından gelecek CHP oylarının artacağına inanıyoruz. Yurttaşlarımızı 8 Ekim ve 25 Ekim tarihleri arasında yurtdışı temsilcilikleri veya gümrük kapılarında oylarını kullanarak Türkiye’nin geleceğini belirleyecek kritik seçimde söz sahibi olmaları çağrısı yapıyoruz” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Eskişehir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Eskişehir ilinden Milletvekili Çakırözer Avrupa Turu Temaslarını Anlattı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Eylül 2015 tarihinde saat 18 01’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Milletvekili Çakırözer Avrupa Turu Temaslarını Anlattı haberi güncellenecektir.

  ESKİŞEHİR NAMAZ VAKİTLERİ
  17 Kasım 2017, Cuma
  • İmsak
   05:55
  • Guneş
   07:38
  • Öğle
   12:54
  • İkindi
   15:31
  • Akşam
   17:49
  • Yatsı
   19:20
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı