ERZURUM HABERLERİ

Milletvekili Aydemir: ‘Teşekkürler Erzurum’

IHA
07.10.2015 - 17:19Son Güncelleme :

MİLLETVEKİLİ AYDEMİR: TEŞEKKÜRLER ERZURUM

IHA

AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, AK Parti ve Başbakan Ahmet Davutoğlu’na gösterilen dadaş ilgi, destek ve teveccühünün bir gönül köprüsü süreci olduğunu vurgulayarak, ‘Erzurum’a müjdelerle gelen Sayın Başbakanımız ve AK Parti mitingine gösterilen alaka ile Erzurum, bir kez daha tarih yazmıştır.’ dedi.
ERZURUM BULUŞMASI
AK Parti Erzurum buluşmasını değerlendiren ve AK Parti’nin kuruluşundan bugüne Erzurum’a özel bir yaklaşım sergilediğine değinen Milletvekili Aydemir, ilin son 13 yılda aldığı hizmet ve hayata geçirilen yatırımlarla, Cumhuriyet Tarihi bazında ilklerle tanıştığını, hizmet ve ekonomi sektörlerinde Erzurum’un bir cazibe merkezi konumuna yükseldiğini ifade etti.
AK PARTİ’NİN ERZURUM’A ÖZEL YAKLAŞIMI
13 yıllık süreçte, Erzurum’un Kış Turizmi ve Sporları alanında kaydedilen devasa yatırımlarla bir dünya markası haline geldiğini, ikinci Üniversite ve kampus yapılanmasıyla Bölgenin Eğitim Şehri konumuna yükseldiği, Reform düzeyindeki yatırımlarla Erzurum’un Bölge Sağlık Merkezi Başkenti olduğunu hatırlatan Milletvekili Aydemir, ‘Bu yaklaşım, Dadaş irfan literatüründeki, ‘gönülden gönüle yol vardır’, hakikatinin tecellisidir’ dedi.
ERZURUM İÇİN YENİ YATIRIMLAR
AK Parti Erzurum Buluşmasında Dadaşlara 6 yeni yatırım müjdesinin verildiğini ifade eden Milletvekili Aydemir, ‘AK Parti yine ve yeniden bu aziz coğrafyaya özel yaklaşım sergiledi. Erzurum, AK Devir öncesindekilerin hayallerinden bile geçmeyen yatırımlara adres olacak. Ulaşımdan tarıma, sağlıktan enerjiye kadar Erzurum her alanda yeni hizmetlerin muhatabı ve yatırımların merkezi haline gelecek. Bu Dadaş yüreğindeki AK sevdaya bir teşekkürün ifadesidir.’ diye konuştu.
DADAŞ YÜREĞİNDE AK DAMGA
Aydemir, ‘Sayın Başbakanımız, Erzurum’da et Borsası’nın kurulacağını, Türkiye’de et piyasasını bu ilin belirleyeceğini belirterek, tarım alanında bir ilki Erzurum için müjdeledi. Bu, Erzurum’un tarım ve dolayısıyla besicilikte bir cazibe merkezi olması demektir. Erzurum Organize Tarımsal Sanayi Bölgesi noktasında atılmış bir adımdır. ’ diye konuştu. Erzurum’un yine AK Parti iktidarları döneminde ve AK Dava kurucu liderinin özel yaklaşımıyla tarımda bölge illerine yön veren bir konuma kavuştuğunu, Doğu Anadolu Kalkınma Projesi yönetiminin Erzurum’a verildiğini belirten Milletvekili Aydemir, ‘Tüm bunlar Halkı hak için sevenlerin, Dadaş yüreğine AK Mühür vuranların ve Erzurum’a sevdalıların eseridir.’ İfadelerini kullandı.
İŞTE YATIRIMLAR
AK Parti’nin yeni dönemde Erzurum için 6 yeni ve büyük yatırım öngördüğünü kaydeden Milletvekili Aydemir, ‘Sayın Başbakanımızın müjdelediği üzere Erzurum Et Borsası’na kavuşacak. Kent içi ulaşımda raylı sistem projesi hayata geçirilecek. TANAP ve BTC projelerinden sonra Erzurum Güneş Enerji merkezi haline gelecek. Ecdat Yadigarı olan ve Erzurum’un tarihi duruşunu sergileyen Tabyalar’ın Dünya tarih vizyonuna çıkması adına 2’inci Çanakkale Projesi hayata geçirilecek. Hızlı Tren projesinin uygulanmasıyla birlikte demiryollarında bölge ulaşım odağı haline gelecek olan Erzurum, Ovit, Cankurtaran, Kop ve ispir Tünel yatırımlarının tamamlanmasıyla birlikte Karadeniz ve Güneydoğu Bölgeleri arasında köprü olacak, İpekyolu yeniden ihya edilecek. Tarım ve enerji sektörleri bazında, Erzurum yeni 5 barajla yeniden ülke gündemine taşınacak. 3’üncü üniversitenin kurulmasıyla birlikte Erzurum yeniden eğitimdeki tarihsel konumunu elde edecek.’ dedi.
AK ÜSLUP, EZBER BOZDU
Erzurum’un AK Parti dönemleri öncesinde sorunları, sosyal ve ekonomik açmazları ile tarif edildiğini, adeta yokluklar ve yoksulluklar şehri olarak ilan edildiğini hatırlatan Milletvekili Aydemir, ‘AK Parti, Erzurum için sorunlar politikası üreterek siyaset yapanların ezberini bozmuş, Erzurum’u bir yatırımlar şehri haline getirmiş ve cazibe merkezi konumuna yükseltmiştir. Bu bir AK üsluptur.’ Diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Erzurum haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Erzurum ilinden Milletvekili Aydemir: ‘Teşekkürler Erzurum’ hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 07 Ekim 2015 tarihinde saat 17 19’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Milletvekili Aydemir: ‘Teşekkürler Erzurum’ haberi güncellenecektir.

ERZURUM NAMAZ VAKİTLERİ

13 Aralık 2017, Çarşamba
 • İmsak
  05:34
 • Guneş
  07:21
 • Öğle
  12:20
 • İkindi
  14:44
 • Akşam
  16:58
 • Yatsı
  18:33
Sayfa Başı