ERZURUM HABERLERİ

Milletvekili Aydemir: “Şühedaya Rahmet, Teröre Lanet”

IHA
09.08.2015 - 11:04Son Güncelleme :

MİLLETVEKİLİ İBRAHİM AYDEMİR

IHA

AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, “İnsanı yaratılmışların en şereflisi olarak gören AK Dava’nın bir mensubu olarak, terörün her türlüsünü lanetliyor, Şühedamıza rahmet niyaz ediyoruz” dedi.
Erzurum Sivil Toplum Platformu (ESTP) ve Vuslat Derneği gerçekleştirilen ‘Kardeşlik, Birlik ve Bütünlük Buluşması’ başlıklı bir etkinlik gerçekleştirdi. Etkinliğe AK Parti Erzurum Milletvekilleri Zehra Taykesenlioğlu ve İbrahim Aydemir, ESTP Başkanı Mustafa Güvenli, Vuslat Derneği Yönetim Kurulu Başkan ve üyeleriyle çok sayıda izleyici katıldı. katıldı.
KARDEŞLİK, BİRLİK VE BÜTÜNLÜK BULUŞMASI
Erzurum Sivil Toplum Platformu (ESTP) ve Vuslat Derneği tarafından gerçekleştirilen ‘Kardeşlik, Birlik ve Bütünlük Buluşmasına’ katılan AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, “Vatan bir bütündür, asla parçalanamaz” hakikatinde yüreklerin buluştuğu, Türk Milleti’ne kefen biçenlere karşı milli azim ve iradenin tüm kainata vurgulandığı, Erzurum’dan Akif’in ifadesiyle:
‘Girmeden tefrika bir millete düşman giremez
Toplu vurdukça yürekler onu top sindiremez’ mesajını veriyoruz…’ ifadelerini kullandı.
AK YAKLAŞIM
AK Parti’nin insan ve toplum yaklaşımını paylaşan Milletvekili Aydemir, “Bizim AK Dava mensubu olarak insana ve topluma bakışımız, Yüce Yaradan’ın Ali İmran Suresi 103’üncü ayetindeki emridir:
‘Hep birlikte Allah’ın ipine (kitabına, dinine) sımsıkı sarılın. Parçalanıp ayrılmayın. Allah’ın üzerinizdeki nimetini düşünün. Hani siz birbirinize düşmanlar idiniz de, O, kalplerinizi birleştirmişti. İşte O’nun (bu) nimeti sayesinde kardeşler olmuştunuz. Yine siz, bir ateş çukurunun tam kenarında iken oradan da sizi O kurtarmıştı. İşte Allah size âyetlerini böyle apaçık bildiriyor ki, doğru yola eresiniz."Bizim vurgumuz kardeşliktir.. Bizim vurgumuz yüreklerimizin ölümüne birlikteliğidir. “ diye konuştu.
‘DÜŞMANIMIZ KİNDİR BİZİM’
AK Parti’nin önce insan ve önce gönül vurgusunu hatırlatan Milletvekili aydemir, ‘Yunus Emre’nin şu beliğ ifadesi,
‘Biz kimseye kin tutmayız ağyar dahi dosttur bize
Nerde ıssızlık var ise mahalle vü şardır bize
Adımız miskindir düşmanımız kindir bizim
Biz kimseye kin tutmayız kamu âlem birdir bize’ 13 yıllık AK Hükümetlerin yol haritası olmuştur.’Gönüller yapmayı’ önceliği kılmış bir davadır davamız.Edirne’den Kars’a kadar kardeşlik..Birlik ve beraberlik.. Ölümüne gönül birliği.. Bunu bozmak, kardeşliğimize halel getirmek isteyenler, bütünlüğümüz üzerinde oluşturmaya çalıştıkları fay hatlarına gömülecektir. “ kaydını düştü.
MİLLİ BİRLİK VE BERABERLİK VURGUSU
Aydemir, ‘ Abdurrahman Gazilerin, Alvarlı Efe Hazretlerinin ruh ve gönül ufkunu oluşturduğu Erzurum’da, ‘Karayazı’dan İspir’e, Uzundere’den Tekman’a, Oltu’dan Hınıs’a kadar bu şehrin aziz evlatları asla ve kata bölücü teröre taviz vermemiş, kardeşlik hukukunu kurani mana ve boyutta, can pahasına bir hassasiyetle korumuş ve ifade etmişlerdir. Bu dün de öyleydi, bugünde böyle..Allahın izniyle yarınımızda kardeşlik, milli ve manevi birlik ve beraberlik üzerine olacaktır.” dedi.
BÜTÜN MÜMİNLER KARDEŞTİR
‘Bütün müminler kardeştir’ hakikatine gönül verenlerin her daim galip olacağını kaydeden Aydemir, ‘ Bu aziz milletin, bu aziz coğrafyanın geleceğine kırılgan ve bölünmüş bir ufuk çizmeye çalışanlar, kardeşlik hukukumuzu yok etmeye uğraşanlar, Karaçoban’dan Horasan’a, Aşkale’den Çat’a kadar bir gönül, tarih bütünlüğümüzü görmezden gelenler en çarpıcı ve en şiddetli cevabı Karayazılıdan, Hınıslıdan, Tekmanlıdan almışlardır ve alacaklardır. Kardeşliğimize kefen biçmeye çalışanların sonu dünyada ve ahrette berbad olacak, ‘Bütün müminler kardeştir’ hakikatine gönül verenler her daim galip kalacaktır.” şeklindeki görüşlerini dile getirdi.
ŞEHİTLERİMİZE RAHMET, TERÖRE LANET DİYORUZ
Aydemir konuşmasının son bölümünde, “İnsanı Kurani manada yaratılmışların en şereflisi olarak gören AK Davanın bir mensubu olarak, terörün her türlüsünü lanetliyor, son aylarda baş gösteren bölücü terör olaylarını durdurmak, huzur ve asayişi temin etmek, için canlarını feda eden, vatanın bölünmez bütünlüğünden taviz vermeyen sivil ve askeri tüm şehitlerimizi rahmet ile yad ediyor, tedavi gören tam kardeşlerimize acil şifalar diliyoruz. Şehitlerimize rahmet, teröre lanet diyoruz.” dedi.
Aydemir, etkinliği gerçekleştiren ve toplumsal hassasiyeti gündeme taşıyan ESTP ve Vuslat Derneği’ne minnettar olduklarını kaydetti.(

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Erzurum haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Erzurum ilinden Milletvekili Aydemir: “Şühedaya Rahmet, Teröre Lanet” hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 09 Ağustos 2015 tarihinde saat 11 04’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Milletvekili Aydemir: “Şühedaya Rahmet, Teröre Lanet” haberi güncellenecektir.

ERZURUM NAMAZ VAKİTLERİ

17 Aralık 2017, Pazar
 • İmsak
  05:37
 • Guneş
  07:24
 • Öğle
  12:22
 • İkindi
  14:45
 • Akşam
  16:59
 • Yatsı
  18:35
Sayfa Başı