ERZURUM HABERLERİ

Milletvekili Aydemir: ‘Dadaş, Her Şeyin En İyisine Layık’

IHA
15.10.2015 - 15:30Son Güncelleme :

AYDEMİR, KÜME EVLERDE SEÇMENLE BİRARAYA GELDİ

IHA

AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, Erzurum’un ekonomik yatırımlar da olduğu gibi, kentsel vizyon bazında da ciddi bir değişim yaşadığını, tarihle çağdaşlığı buluşturan kentsel dönüşümde Erzurum’un kendi manasını ifade eden bir imaj kazandığını belirtti.
REFORM DÜZEYLİ YAPILANMA
Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’in öncülük ve liderliğinde Erzurum’un kentsel dönüşüm ekseninde, reform düzeyli bir yapılanma sürecine girdiğine değinen Milletvekili Aydemir, ‘Dört tarafı şüheda mekanları, tabyalar ile bezeli Erzurum’da, halkı çağdaş yaşam imkanları ile buluşturan, tüm bunları özel dikkat ve hassasiyet içinde gerçekleştirerek tarihi dokuyu da gün yüzüne çıkaran Başkanımız Sayın Sekmen’e teşekkür borçluyuz.’ dedi.
KENTSEL DÖNÜŞÜM
Yalnız Erzurum kent merkezinde değil, aynı zamanda ilçeler ve mahalleleşen köylerde de dönüşüm çalışmalarının yoğunluk kazandığını, bunun AK Belediyecilik yaklaşımı olduğunu hatırlatan Milletvekili İbrahim Aydemir, ‘AK Parti’nin marka şehircilik anlayışı ve dönüşüm projesi, insana saygının ifadesidir. Bu yaklaşım Erzurum’da tercümesi, ‘Dadaş her şeyin en iyisine layıktır’ şeklindedir. Çevre odaklı bu şehircilik atılımı Erzurum için bir milattır.’ kaydını düştü.
ZİRVE ŞEHİR
Erzurum’un Palandöken’le ifade bulan ‘Zirve Şehir’ olduğunun altını çizen Milletvekili Aydemir, ‘Ülkeyi, bölgeyi ve Erzurum’u ilklerle tanıştıran, halkı için çağdaş imkan ve fırsatları sunan AK Parti, modern şehircilik bazında ilk ve en büyük atılımları gerçekleştirerek bir tarih yazmaktadır. Alt ve üst yapı şehircilik yatırımlarıyla Erzurum, çağdaş kent örgüsünde tarif edilebilir bir konuma kavuşmaktadır.’ dedi.
AYDEMİR ÜÇ KÜME EVLERİN KONUĞUYDU
AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, 3 Küme Evlerde dadaşların konuğu oldu. Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’in de katıldığı etkinlikte, Erzurum’da kentleşme ve sosyal değişim meseleleri irdelendi. Kentsel Dönüşümde ülke çapında önemli yer edinen Erzurum’daki çalışmaların da ele alındığı sohbette, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, ilin 2014-2019 vizyonunu aktardı, 2023 hedeflerini paylaştı.
BAŞBAKAN DAVUTOĞLU’NUN İKİ MÜJDESİ
Sohbette Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Erzurum ziyareti ve mesajlarına da değinen AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, ‘Sayın Başbakanımız AK Belediyecilik ışığında Erzurum’da hayata geçirilecek olan Hafif Raylı Sistemi Projesinin müjdesini verdi. Doğu Anadolu Bölgesi’nde ilk olacak, Türkiye’de ise Erzurum’u çağdaş ulaşım imkanlarıyla yedi büyük il arasına katacak bu devasa proje, Erzurum’da şehircilik ve ulaşım odağında da bir ilkin ifadesidir.Bu proje yalnız bir ulaşım projesi değil, aynı zamanda bir istihdam projesidir. Hafif Raylı Sistem Projesinin temellendirilmesiyle birlikte binlerce gencimiz, sanatkarımız için de bir iş kapısı açılacak, esnaf da kazanacaktır. Neticede ise kazanan yine Erzurum olacaktır.’ değerlendirmesini yaptı.
2’İNCİ ÇANAKKALE PROJESİ’NİN EHEMMİYETİ
Başbakan Davutoğlu’nun bir diğer müjdesinin Erzurum’da 2’inci Çanakkale Projesi olduğunu vurgulayan Milletvekili Aydemir, Mecidiye, Aziziye, Hamidiye gibi ilin tarihi duruşunu remzeden mekanların özel bir tarih projesiyle değerlendirileceğini, bu alanlarda çevreden ulaşıma kadar yeniden bir yapılanma gerçekleştirilerek, Çanakkale Benzeri bir abidenin Erzurum’a kazandırılacağını belirtti. Milletvekili Aydemir, Şüheda mekanı Erzurum’un 2’inci Çanakkale Modelli proje ile ülkede yeni bir vizyon kazanacağını söyledi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Erzurum haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Erzurum ilinden Milletvekili Aydemir: ‘Dadaş, Her Şeyin En İyisine Layık’ hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 15 Ekim 2015 tarihinde saat 15 30’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Milletvekili Aydemir: ‘Dadaş, Her Şeyin En İyisine Layık’ haberi güncellenecektir.

  ERZURUM NAMAZ VAKİTLERİ
  18 Ekim 2017, Çarşamba
  • İmsak
   04:42
  • Guneş
   06:21
  • Öğle
   12:11
  • İkindi
   15:15
  • Akşam
   17:40
  • Yatsı
   19:07
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı