KARS HABERLERİ

Milletvekili Av. Mehmet Uçum; “Türkiye Milletinin Ve Türkiye’nin Demokratik Bütünlüğünün Teminatı AK Parti 14 Yaşında”

IHA
14.08.2015 - 14:00Son Güncelleme :

YEREL HABERLER KARS

IHA

Milletvekili Mehmet Uçum, AK Parti’yle birlikte son on dört yılda Türkiye Milletinin inşasının hazırlığı çerçevesinde büyük bir atılım yaşandığını belirtti.
AK Parti Kars Milletvekili Mehmet Uçum, AK Parti’nin kuruluşunun 14. Yıldönümü dolayısıyla yaptığı açıklamada, “Türkiye Toplumu, Milli Egemenliği hakim kılma mücadelesinde On Dört Yıl önce bugün çok önemli bir adım atarak bağrından Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde Ak Partiyi çıkardı. Ak Parti’yle birlikte son on dört yılda Türkiye Milletinin inşasının hazırlığı çerçevesinde büyük bir atılım yaşandı” dedi.
Uçum, “Türkiye Toplumunun bileşenleri olan Türkler, Kürtler, Müslümanlar, Muhafazakarlar, Modernistler yani bütün inanç, dil, etnik ve coğrafi kimlikler eşit unsurlar olarak Türkiye Milletinin oluşum sürecinde kurucu özneler haline geldi. Türkiye Milleti bir bileşkedir ve Türkiye Toplumundaki çeşitliliğin birliğini temsil ediyor. Ak Parti bu birliğin siyasi harcını oluşturuyor. Bir tek Ak Parti Türkiye Milletinin bütün bileşenlerini ve bütün ülkeyi kapsayan sosyolojiye ve yaklaşıma sahiptir. Bir tek Ak Parti Türkiye’nin Demokratik Bütünlüğü üzerinden Türkiye’yi geleceğe güçlü bir biçimde taşıma vizyonuna sahiptir. Ülkemizin merkezi siyasi aktörü olan ve demokrasi koalisyonunun esasını oluşturan Ak Parti’nin 14. Kuruluş Yıldönümünü kutluyorum. Türkiye’nin ezilen halkların ve tüm mazlum milletlerin sesi olarak küresel seviyede lider bir güç olma mücadelesinin taşıyıcılığını büyük bir kararlılıkla yapan Ak Parti’mize başarılar diliyorum” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kars haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kars ilinden Milletvekili Av. Mehmet Uçum; “Türkiye Milletinin Ve Türkiye’nin Demokratik Bütünlüğünün Teminatı AK Parti 14 Yaşında” hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 14 Ağustos 2015 tarihinde saat 14 00’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Milletvekili Av. Mehmet Uçum; “Türkiye Milletinin Ve Türkiye’nin Demokratik Bütünlüğünün Teminatı AK Parti 14 Yaşında” haberi güncellenecektir.

KARS NAMAZ VAKİTLERİ

24 Şubat 2018, Cumartesi
 • İmsak
  05:19
 • Guneş
  06:43
 • Öğle
  12:27
 • İkindi
  15:28
 • Akşam
  17:59
 • Yatsı
  19:18
Sayfa Başı