KONYA HABERLERİ

Milletvekili Altunyaldız: “Terörle Mücadele Konusunda Kararlıyız"

IHA
02.09.2015 - 09:24Son Güncelleme : 02.09.2015 - 09:25

AK PARTİ KONYA MİLLETVEKİLİ ZİYA ALTUNYALDIZ, 1 KASIM SEÇİMLERİNDE VATANDAŞLARDAN AK PARTİ İKTİDARINI TEKRAR BAŞA GETİRMELERİNİ TALEP ETTİ.

IHA

KONYA (İHA) – AK Parti Konya Milletvekili Ziya Altunyaldız, 1 Kasım seçimlerinin AK Parti hükümetlerinin ak yürüyüşünün tekrar kaldığı yerden devamı şeklinde bir sonuçla tecelli etmesini beklediklerini söyledi.
7 Haziran Genel Seçimleri sonucunda büyük bir tecrübe yaşadıklarını belirten AK Parti Konya Milletvekili Ziya Altunyaldız, MHP lideri Devlet Bahçeli’nin koalisyon hükümeti kurulması için yapılan görüşmelerde takındığı tavrı eleştirdi. Altunyaldız, 1 Kasım’da ülkenin yeni bir seçime gideceğini hatırlatarak, Türkiye Cumhuriyeti’nin 7 Haziran’da önemli bir seçim geçirdiğini ve 7 Haziran sonrası önemli tecrübeler yaşadığını ifade etti. Seçimlerden sonra AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Cumhurbaşkanı tarafından hükümeti kurmakla görevlendirildiğini hatırlatan Altunyaldız, “Hükümet kurma konusunda Başbakanımız tüm partileri ziyaret etti ve bu partilerle ilgili komisyonlar oluşturuldu, görüşmeler başladı. Ancak hemen gördük ki; maalesef muhalif partilerimiz kırmızı, sarı ve mavi renklerden başladılar ve görüşmenin doğal ortamını işin başından negatif anlamda etkilediler. Uzun süren görüşmeler sonucunda hem tabanlarımızın bu anlamdaki yaklaşımı hem de temel politika alanlarındaki farklı düşünce ve yaklaşım tarzımız nedeniyle CHP ile bir koalisyon kurulamayacağını anlamış olduk. Daha sonra MHP ile görüşmeler oldu. Bu konuda tabanla da ilgili bir sıkıntı yoktu. Ancak MHP Genel Başkanının ilk günden itibaren gösterdiği tavır ve daha sonra ortaya koyduğu tutum nedeniyle ne hükümete yanaşıldı, ne bir ortak oldu, ne seçim hükümetini dışarıdan destekledi ne de seçim hükümetine üye verdi. Seçim hükümetine üye vermesi konusunda anayasanın hükmüne rağmen seçim hükümetine üye vermemek suretiyle Türkiye’nin maalesef istikrarsızlığını, Türkiye’deki güven ortamının bozulmasına ve Türkiye’nin kalkınmasının bir anlamda önünün kesilmesine dönük bir politika izledi. Bu tutumu ülkemiz adına doğru bulmadığımızı çok açık bir dille ifade etmek istiyorum” dedi.
"TÜRKİYE CUMHURİYETİ TÜM İNANÇLARIN RAHATLIKLA YAŞAYABİLDİĞİ BİR HARMONİDİR"
Terörle mücadele konusunda kararlı olduklarının altını çizen Altunyaldız, "Türkiye Cumhuriyeti tarihinde ilk defa bir Seçim Hükümetiyle seçime gidiyor. Bu seçimin ana belirleyicileri şu anda hükümetimiz iradesiyle ortada ve terörle ciddi bir mücadele veriyor. Burada şunu ayırt etmemiz lazım... Bin yıllık bu coğrafyada kardeşlik hukukuyla Müslümanlık ve aynı inanca sahip olmanın getirdiği ortak zeminle Allah’a şükür bugüne kadar bu topraklar farklı etnik kökenden, farklı inançlardan insanların kardeşçe birlikte yaşadığı, birlikte cephede mücadele ettiği, birlikte can verdiği bir vatan oldu. Bugün de aynı şekilde devam edecek. Kardeşlik hukukuna kast eden eller bugün olduğu gibi kırılacaktır. Türkiye Cumhuriyeti tüm inançların rahatlıkla yaşayabildiği bir harmonidir ve bu kardeşlik hukukunun da önemli bir ögesidir. Burada bütün vatandaşlarımız asla farklı görüş ve düşünce içerisinde olmamalı. Yani buradaki amaç terörle mücadeledir. Mücadele etmek ve yok etmek istediğimiz şey Türkiye’nin geleceğine kast eden terör hareketini bitirmektir” ifadelerini kullandı.
“BİZ HALKIMIZIN GÜVENİNE HER ZAMAN LAYIK OLMAK İÇİN GAYRET ETTİK”
AK Parti iktidarının 7 Haziran seçim sonuçlarını çok büyük ölçüde analiz ettiğini ifade eden Altunyaldız, “Bu anlamda mutlaka yapılması gereken hususları tespit ettik. AK Parti Türkiye’ye çağ atlatarak dünyada mega projelere imza attı. Aynı zamanda Türkiye Cumhuriyeti’ndeki her vatandaşın günlük hayatına da dokunarak, herkesin insan gibi yaşayacak bir gelire sahip olması hususunda da çok önemli gelişmeler kaydetti. En yüksek gelir grubu ile en düşük gelir grubu arasındaki farkı azalttı. İşsizliği azaltma konusunda da en başarılı ülkelerden birisidir Türkiye. Bu kalkınmanın, refahın devam edebilmesi için Türkiye Cumhuriyeti’nin aziz ve çok muhterem bulduğumuz her bir ferdinden talebimiz, yeniden AK Parti iktidarını iş başına getirmesidir. Türkiye’nin kalkınmasının, güvenliğinin, istikrarının ve bu coğrafyadan yükselen yeni bir medeniyetin sesinin kesintisiz bir şekilde devamının sağlanmasıdır. Biz halkımızın güvenine her zaman layık olmak için gayret ettik. İnşallah 2015 1 Kasım seçimleri, AK Parti hükümetlerinin ak yürüyüşün tekrar kaldığı yerden devamı şeklinde bir sonuçla tecelli edecektir” şeklinde konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Konya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Konya ilinden Milletvekili Altunyaldız: “Terörle Mücadele Konusunda Kararlıyız" hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 02 Eylül 2015 tarihinde saat 09 24’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Milletvekili Altunyaldız: “Terörle Mücadele Konusunda Kararlıyız" haberi güncellenecektir.

  KONYA NAMAZ VAKİTLERİ
  21 Eylül 2017, Perşembe
  • İmsak
   04:53
  • Guneş
   06:29
  • Öğle
   12:54
  • İkindi
   16:21
  • Akşam
   18:58
  • Yatsı
   20:22
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı