Gündem Haberleri

  Milleti dindar olan olmayan diye ayırıyorlar

  Hürriyet Haber
  17.08.2006 - 00:00 | Son Güncelleme:

  CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Türkiye’nin kurumlar tarafından değil sandıkta kurtulması gerektiğini belirterek seçmene, "Oyunu kullan, oyunu boz" çağrısında bulundu.

  Aydın ve ilçelerinde halka hitap eden Baykal, vatandaşları Türk askerinin Lübnan’a gönderilmemesi için dikkatli olmaya davet etti. AKP’nin milleti dindar olan ve olmayan diye ayırdığını savunan Baykal şöyle konuştu:

  AKP ELİNİ ÇEKSİN

  Sanki senin elinde bir tansiyon aleti var, vatandaşa dokununca kimin dindar, kimin olmadığını öğreneceksin. Sana ne, elini çek buradan. Allah’la vatandaş arasından çekilin. Dışarıdan da bize yok Aleviler, yok Kürtler azınlık diye dayatmalar yapılıyor.

  YENİ BİR İKTİDAR

  Türkiye yeni bir iktidara kavuşacak. Bu CHP iktidarı olacak ve Türkiye sorunlarını, birlik, beraberlik içinde çözecek. Bunun için tüm vatandaşlardan destek bekliyoruz.

  SANDIĞA GİDİN

  Bakın 9 milyon seçmen sandığa gitmedi. Olur mu bu? Git sandığa, kullan oyunu. Oyunu kullan, oyunu boz. Türkiye’yi kurtarmak görevi bizim. Bunu kurumlara bıraktığımızda demokrasi sekteye uğruyor, sıkıntı çıkıyor. Bunu sandıkta yapmalıyız. Türkiye tarihi bir süreçten geçiyor, bunu atlatacaktır. Bunun yolu da meydanı boş bırakmamaktır. Kurulan tuzakları bozmaktır.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı