Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Miller: Türkiye'deki basketbol hoşuma gidiyor

Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi ekiplerinden Samsun Basketbol Kulübü'nün oyuncusu Kelly Miller, “Türkiye'de rekabetçi bir oyun tarzıyla oynanıyor bu da benim çok hoşuma gidiyor” dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Karadeniz temsilcisi, bu hafta sonu başlayacak lig mücadelelerinin hazırlıklarını Yaşar Doğu Spor Salonu'nda gerçekleştirdiği akşam antrenmanıyla sürdürdü.

Antrenör Kaan Artun gözetiminde gerçekleştirilen antrenmanda kırmızı beyazlı oyuncular taktik ağırlıklı çalıştı. Yaklaşık 2 saat süren antrenmanda oyuncuların hırslı oldukları gözlendi.

Antrenman öncesinde basın mensuplarına takımın yeni sezon hazırlıklarıyla ilgili değerlendirmede bulunan kırmızı beyazlı ekibin yabancı transferlerinden Kelly Miller, yeni sezonda Samsun Basketbol Kulübü'nün formasını giyecek olmaktan dolayı mutlu olduğunu söyledi.

Türk basketbolunu yakından tanıdığını ifade eden Miller, “Türkiye'de rekabetçi bir oyun tarzıyla oynanıyor bu da benim çok hoşuma gidiyor. Ligin başlamasını sabırsızlıkla bekliyorum” dedi.

Samsun'un güzel bir kent olduğunu ve burada bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Miller, “Şu ana kadar gördüğüm Samsun'un çok güzel bir şehir olduğudur. Samsun'da gördüğüm ilgi ve sıcaklık beni çok memnun etti. Bu sezon Samsun'da güzel işler yapacağımıza inanıyorum” diye konuştu.

İkizi Coco Miller aynı takımda mücadele edecek olmanın kendisi için ayrı bir keyif olduğuna da vurgu yapan Kelly Miller, “Kardeşimle birlikte oynamaya çok alıştım. Bu takımdaki performansımıza da olumlu yönde yansıyor. Beraber oynamayı çok seviyoruz. Basketbola 3 yaşında başladık. Yeni sezonda kardeşimle beraber takımımızın hedefleri doğrultusunda kıyasıya mücadele etmek istiyoruz. Elimizden geleni yapıp takımımıza faydalı olmak arzusundayız” şeklinde konuştu.

Coco Miller ise Samsun'da bulunmaktan dolayı mutlu olduğunu belirterek, “Kardeşiminde söylediği gibi, takımımızın başarısını önemsiyorum. Yeni sezon hazırlıkları iyi şekilde devam ediyor. Ekip ruhunu yeni sezonda sahaya yansıtarak, başarılı sonuçlar elde etmeyi ve takımımızı hak ettiği yere taşımayı istiyoruz” diye konuştu.

Bunları da Beğenebilirsiniz