Gündem Haberleri

  Milenyumun Küçük Emrah’ı Orhan Pamuk

  Drita Draz twitter.com/dritadraz ddraz@hurriyet.com.tr
  29.01.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Bir insanın hayatı kısa sürede nasıl değişir? İlle de radikal değişimlerden söz etmiyorum işin ucunda rezil olmak, vezir olmak, kral çıplak olmak da var

  Birkaç haftadır yakından tanıklık ettiğimiz ancak öncesi de olan bir hikaye Karolin Fişekçi ve Orhan Pamuk arasında olan biten. Olan kısmına da tek taraflı hakimiz, biten kısmına da... Buna bir ilişki demek zor, bu haliyle olsa olsa monolog belki!

  Hafta içerisinde her köşede ayrı ayrı söz edilen, her programda mutlaka alt yazı geçilen bu konuda gelinen son durum şu ki; hem Karolin Fişekçi taraftarları, hem de Orhan Pamuk taraftarları son tahlilde neredeyse eşitlendi. Yani esas oğlanı böyle alalım, diğer tarafı alaşağı edelim yerine, bu kez Karolin Fişekçi’yi destekleyen bir tayfa da söz konusu. Aslında buna şaşırmamalı; en azından Nobel’li Pamuk kendi adına, bu ülkenin yarısı tarafından ellerine bir fırsat geçtiği anda yerden yere vurulmaya alışmış olmalı.

  Şu an için çıplak gözle gördüğümüz bu manzarada; bir sevgili, bir eski sevgili, iki yazar, bir ressam ve bir çocuk var. Karolin’i bilemiyoruz ama eğer ortada gerçekten bir çocuk varsa ve bu başlarda inkar edilip, sonradan elinden tutup lunaparka götürülecekse, Pamuk hazır henüz basına da bir ihtarname göndermeden kendisini ‘Milenyumun Küçük Emrah’ı atfetmek mümkün.

  BİENAL İŞİ Mİ

  * hakankoksal: 'Öyle Bir Geçer Zaman ki'nin 'fişekçi' Caroline'i: OUT, Orhan Pamuk'un Karolin Fişekçi'si: IN.

  * Pel_in_Ce: Karolin Fişekçi bir, Zizek iki, arada bir susun da motor soğusun be arkadaş.

  * cigdemmater: Sonunda Karolin Fişekçi’nin aslında hiçbir zaman Orhan Pamuk’la birlikte olmadığı, bi bienal için bir iş olarak medyayı maymun ettiği ortaya çıkacak.

  * KaygusuzSema: Karolin müstehcen, evet. Ona mikrofon uzatıp ilişkinin en güzel anlarını soranlar ise pornocu.

  * PopDedik: Karolin Fişekçi bunun bir 'performans' olduğunu açıklasın artık. Yoksa yatacak yeri yok!

  * Halil_Calik: Kadınlarımızın, Megan Fox'a hasetinden daha dün tükürüğe boğduğu Karolin'i sahiplenişini yaşlı gözlerle izliyorum.

  Çok kırsal hareketler bunlar

   Türkiye’ye her gelen güzel kadın ve yakışıklı erkekten sonra en az iki hafta hallenmeye devam ediyoruz, valla bu noktada Megan Fox’a ‘kasaba’ konusunda hak vermemek ayıp olur. İnanın bu haliyle şehirli insanlara pek benzemiyoruz. Ancak biz ona 'kasaba' da demeyelim, nasıl desek, nasıl desek; hah buldum: Çok kırsal hareketler bunlar!

  Cips reklamındaki taş gibi hatunlar ve çikolata reklamındaki Eros gibi adamlar size sesleniyorum; bakın biz hiç reklam çekiyor muyuz?! Ödül bizim!

  * pinkfreud: Megan Fox gibi dünya güzeli kadınların dünya geri zekalısı olduğunun anlaşıldığı o an var ya... O mutluğu ne Nutella, ne tek taş yaşatır.

  * _emre_bulbul: Megan Fox'a Bülent Korkmaz'ın dizkapaklarını mı takmışlar ne...

  * pakiteysis: Megan Fox'u ortaya çıkarmak için üç tane ırk ittifak yapmış resmen.

  * NaferErmis: Megan Fox'un hangi tarafı Fransız acaba, orasını protesto etsek. İnşallah diz kapaklarıdır.

  * _ertemsener: Megan Fox, İstanbul'u kasaba sanıyordum demiş. E normal, biz de seni araba sanmıştık!!!

  * istiklalAkarsu: Megan Fox, "İstanbul'u kasaba sanıyordum" demiş, biz de seni şey sanıyorduk, böyle şey... Güzele laf sokmak da zormuş; taşsın ablacım saygılar.

  Sizi bilmem ama bence BMC

  Oydu, buydu aleyhine milyonlarca fikir üretilebilir ama herkesin kişisel haritasında farklı olan 90’lar, bence geçen hafta resmen bir TV programıydı. Yeni olanı keşfedip suyunu çıkartana kadar kullanan, dolayısıyla bir süredir gücünü sosyal medyadan almayı akıl eden Okan Bayülgen işini biliyor.

  Bayülgen ve ekibinin 90’lar için hazırladığı ‘başarılı’ program herkesin gönlünü fethetmiş olabilir ancak kendi adıma TV’den uzak durabilmeyi tercih etsem de, Twitter’a zorunlu ara verdiğim bir dönem olduğundan kendilerini pek hoş hatırlamayacağımı rahatlıkla söyleyebilirim. Bence 90’lar bombardımanıyla iyice Ekşi Sözlük'e evrilen Twitter’a kendine geldiğinde bir ödül vereceğiz!

  * celindrella: Bence 90’lar Full House’daki Jesi dayıya hayran olmaktı.

  * haritaci70: Oğlum ne nostalji meraklısı adamlarsınız lan. Koskaca herifler bir de utanmadan bence 90’lar taso oynamaktı diyor. 20 yaşında taso mu oynuyordun!


   

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı